UWAGA!

Wodny patrol na medal

 Elbląg, St. post. Przemysław Kapała
St. post. Przemysław Kapała

Elbląscy policjanci wodni zajęli drugie miejsce w V Otwartych Wojewódzkich Zawodach Policjantów Policji Wodnej "Wodny Patrol Roku - Giżycko 2004". St. post. Przemysław Kapała z Elbląga w klasyfikacji indywidualnej zajął trzecie miejsce.

Zawody odbywały się od 10 do 12 czerwca w Giżycku. Wzięło w nich udział 20 reprezentacji: 9 z garnizonu warmińsko-mazurskiego, 10 z komend wojewódzkich policji oraz jedna z Kętrzyńskiego Oddziału Straży Granicznej (ta jednak nie została sklasyfikowana, gdyż pogranicznicy nie napisali testu teoretycznego). Elbląską Komendę Miejską Policji reprezentowała drużyna w składzie: sierżant Rafał Żylis, starszy posterunkowy Bartłomiej Kwaśny i starszy posterunkowy Przemysław Kapała.
     - Zawodnicy mieli do zaliczenia osiem konkurencji, m.in. sprawdzian wiedzy teoretycznej, pływanie na dystansie 100 metrów, strzelanie oraz sztafetę - wiosłowanie łodzią ratowniczą na dystansie 3 x 100 metrów - mówi Alina Zając, rzecznik prasowy KMP w Elblągu. - Zaliczali także próbę zręcznościową na łodzi motorowej. Najbardziej widowiskową konkurencją była akcja ratunkowa na dystansie 50 metrów przy użyciu szelek ratowniczych lub z zasobnikiem linowym, połączona z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej.
     Najlepsi okazali się reprezentanci Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Elblążanie zajęli drugie miejsce, a tuż za nimi uplasowali się policjanci z Olsztyna.
     - Dodatkowym sukcesem elblążan jest zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji indywidualnej przez st. post. Przemysława Kapałę - dodaje rzecznik.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama