UWAGA!

Wojna ze szrotówkiem

Władze Elbląga wypowiedziały wojnę szkodnikowi kasztanowców. 850 drzew zostanie zaszczepionych specjalnym preparatem.

W ubiegłym roku elbląskie kasztanowce zaatakował szrotówek kasztanowcowiaczek. Chociaż jego nazwa brzmi dość sympatycznie, to szkody jakie wyrządza są ogromne. Szrotówek żywi się liśćmi kasztanowców, powodując ich przedwczesne wysychanie i opadanie. W konsekwencji drzewa zamierają. Na przełomie marca i kwietnia kasztanowce zostaną poddane zabiegom chemicznym.
     - W każdy pień drzewa zostanie włożonych po kilka szczepionek. Dzięki temu liście kasztanowców przestaną smakować szkodnikowi. Ten preparat ma go zupełnie zniechęcić do atakowania drzew - powiedziała Anna Kulik, szefowa wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Przeprowadzeniem zabiegów ochronnych zajmie się firma, która posiada Certyfikat Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach. Elbląg, co podkreślają pracownicy wydziału gospodarki komunalnej, jest jedynym miastem, gdzie działania ochronne kasztanowców będą przeprowadzone na tak dużą skalę.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pracownicy Wydziału plotą głupoty, nie pierwszy raz zresztą.
 • Błagam ratujcie piękne kasztany przy ul. Ogrodowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec(2004-03-02)
 • Widziałam na południu Europy zniszczone kasztanowce.... Kwitnące kasztany zwykle miło kojarzą się z maturą i młodością, natomiast jesienny wysyp pięknych i dorodnych owoców ,brązowo połyskujacych stanowi niezwykłą radość dla maluchów tworzących figurki zwierząt oraz postaci z bajek, plastycy dekoruja nimi wnętrza, a starsi ludzie gromadzą w domach wierząc w ich uzdrawiajacą moc. Cieszę się ,że podjęte zostały działania dla uratowania przepięknych drzew. Serdecznie pozdrawiam Pania Annę Kulik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nicola(2004-03-02)
 • najprostszym i najskuteczniejszym sposobem walki z tym szkodnikiem jest zbieranie i palenie opadłych liści. nie widziałem żadnej takiej akcji na jesieni ubiegłego roku. Teraz wyda się dużą kasę na szczepionki. No cóż ktoś musi wydać budżetowe pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2004-03-02)
 • Mam lepszy i tańszy sposób wypłoszenia szkodnika.Na każdym drzewie powiesic plakat z Millerem, Polem i Lepperem.Gwarantowany sukces.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Biolog(2004-03-03)
Reklama