UWAGA!

Wojskowy z certyfikatem

Elbląg, Certyfikaty.
Certyfikaty.

110 Szpital Wojskowy z Przychodnią utrzymał uzyskane w listopadzie 2003 r. certyfikaty zarządzania jakością i zarządzania środowiskiem.

- Certyfikaty łatwiej jest uzyskać i wdrożyć niż utrzymać - to opinia audytora Andrzeja Świderskiego z Zakładu Systemów Jakości i Zarządzania z Warszawy. Te, którymi szczyci się elbląski szpital wojskowy, są honorowane na obszarze Unii Europejskiej i w wielu innych krajach świata.
     Certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakości i Środowiska wg norm PN-EN ISO 9001-2001 i PN-EN ISO 14 001-2005 szpital wojskowy otrzymał trzy lata temu jako pierwszy w Polsce szpital wieloprofilowy.
     - Ten przywilej poprzedziła wówczas ciężka, 10-miesięczna praca całego personelu szpitala. Powołano zespoły liderów, które opracowały instrukcje operacyjne: medyczne, techniczne i związane z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz z ochroną środowiska w szpitalu - wspomina Małgorzata Adamowicz, rzecznik szpitala. - Personel potrafił pogodzić codzienne obowiązki zawodowe z dodatkowymi zadaniami przy wdrażaniu ISO. Opisano w formie instrukcji m.in. „krok po kroku” drogę pacjenta w szpitalu od przyjęcia, poprzez wykonywane procedury medyczne aż po wypis ze szpitala.
     Kierujący obecnie placówką Mirosław Gorbaczewski uważa, że utrzymanie certyfikatów jest ukoronowaniem działalności szpitala w ostatnim czasie. - Trzy lata temu zdobywanie ich poprzedziło 10 miesięcy ciężkiej pracy. Teraz mogę powiedzieć, że recertyfikacja trwała 3 lata i 10 miesięcy. Niby powinno być łatwiej - mówi dyrektor „wojskowego”. - Warto to robić, bo ciągłe udoskonalanie ma wpływ na naszą pracę, a to przekłada się na jakość leczenia i komfort pacjentów.
     110 Szpital Wojskowy z Przychodnią jest od dłuższego czasu modernizowany. W minionym roku wymieniono okna w całym budynku, zbudowano nowy podjazd i wygodne wejście. Powstała też nowoczesna izba przyjęć. Kosztowało to blisko 2 mln złotych.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brawo, ten szpital jest najlepszy w miescie; tak było, jest i będzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacjent(2007-01-29)
 • jestem audytorem wewnetrznym ZSZ ISO 9001 i 14001 z mgr zarzadzania i pracy nie moge znalezc, chyba pojade na zmywak....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  taka jedna(2007-01-29)
 • lezalem tam na psychiatryku kiedys :)
 • W wojskowej POLIKLINICE pracują sympatyczni lekarze (m.in. chirurdzy!) POZDRAWIAM!!!
 • Poliklinika 110 wsg syf i malaria jeżeli chodzi o usllugi,chociaz ostatnio odmalowana
 • no i niech sie w koncu wyremotuja bo...bylo tam swego czasu strasznie,lezalam na laryngologii/nie byle wtedy jeszcze wymienione okna!/ ,to tam gdzie nie bylo pacjentek na noc zabierlalysmy z paniami koce i posciel a wiatr hulal nam po glowach.. na ptyanieco ztym dalej bo jest na zimno- pan doktor rzekl:przejdzie na meskie sale-bedzie Wam cieplej!No niczego sobie rada,tylko ,ze nie kazdego taka odpowiedz satysfakcjonowala,ale pomysl wary uwagi .no...moze z jednym wyjatkiem dla...mlodych lasek!!!!.A tak ogolnie ,to mile pielegniarki i lekarze,a szczegolnie P. dr Baranski- jest boski! pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  byla pacjentka(2007-01-29)
 • Jak szpital bez lekarzy dostaje jakieś certyfikaty, to pomyłka
 • tak się zastanawiam jestem w ciąży chociaż to dopiero 6 miesiąc to nie wiem jaki szpital wybrac moja znajoma poleca mi ten szpital a inna z kolei mówiże jest tam niezbyt dobra opieka i czy to prawda że żony wojskowych mają ta lepszą opieke
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mężatka(2007-01-31)
 • Najlepszy szpital w mieście to szpital miejski! Polecam oddział położniczy! Super opieka ! W " wojsku " jest tak sobie , rodziłam w obu i mam porównanie ! Wojskowy szpital powinien odwiedzić sanepid ! Pani Małgosia padłaby trupem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pacjentka(2007-01-31)
 • W Elblągu wszystkie szpitale są najlepsze bo wszystkie posiadają certyfikaty.Takie można by mieć wrażenie,gdyby nie to,że nie są to certyfikaty jakości tylko certyfikaty zarządzania niewiedząc dlaczego...jakością a nie tak jak jest bylejakością ,siermiężnością i bidą panującą w placówkach służby zdrowia i to nie tylko w Elblągu.Gdyby ktoś zadał sobie trudu to doszedłby do wniosku,że chyba większość szpitali w Polsce(a w Elblągu napewno) posiada ten certyfikat,a dyrektorzy tych szpitali zamiast na ich działanie i leczenie chorych wydali miliony na audytorów.Wydali te pieniądze bo ich przełożeni tj.prezydenci,marszałkowie też czytają ten certyfikat jako wyróżnienie i gwarancję jakości.
Reklama