UWAGA!

Wokół zdrowia i rodziny

Elbląg, Irena Tarnacka
Irena Tarnacka (fot. Paweł Serocki).

Liga Polskich Rodzin rozpoczęła kampanię wyborczą do senatu w okręgu elbląskim. W piątek (5 stycznia) na konferencji prasowej w Elblągu kandydatkę tej partii Irenę Tarnacką zaprezentowali wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski i poseł LPR Edward Ośko.

Irena Tarnacka jest elblążanką. Przez ponad 30 lat pracowała jako pielęgniarka, teraz jest na zasiłku przedemerytalnym i prowadzi własną firmę.
     - W senacie chciałabym zająć się m.in. sprawami zdrowia, pielęgnacji osób starszych, pomocy osobom niepełnosprawnym a także problemami małżeństwa i rodziny - mówi kandydatka.
     Wybory uzupełniające do senatu w okręgu elbląskim odbędą się 28 stycznia. Mieszkańcy powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nowomiejskiego, ostródzkiego oraz Elbląga wybiorą następcę Elżbiety Gelert. Mandat Elżbiety Gelert wygasł, bo senator została wybrana na radną Rady Miejskiej w Elblągu.
     Obok Ireny Tarnackiej o wolny mandat będą walczyć: Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Kultury Światowid w Elblągu, bezpartyjny kandydat Platformy Obywatelskiej, którego popiera Prawo i Sprawiedliwość; Władysław Mańkut, elblążanin, ekonomista i były senator, którego proponuje Komitet Wyborczy SLD Lewica i Demokraci. Samoobrona chce, by senatorem został prawnik z Elbląga Lech Kraśniański, a kandydatką PSL-u jest Jolanta Szulc, lekarka z Nowego Miasta Lubawskiego
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • LPR pojawia się w Elblągu jak meteor - przed wyborami.Pózniej na całe szczęście znika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  scorpio(2007-01-08)
 • Droga pani a nie lepiej zajmowac sie wnukami?
 • Według mnie to swietna kandydatura, poziom intelektualny i merytoryczny kandydatki w sposób doskonały wpisuje się w strukture kadrową koalicji, zetknołem się z tą panią podczas obowiązkowego nauczania poprzedzającego ślub konkordatowy, najbardziej zapamiętałem passus "antykoncepcja - nie ma czegoś takiego, wręcz odwrotnie jest koncepcja". Ogólnie rzecz biorąc mój proboszcz który reprezentuje tzw. konserwatywne skrzydło, lepiej przedstawił nam kursantą tę niezbędną nam wiedzę, której nie posiedliśmy gdyż nie wolno zwykłym świeciuchom nauczać w szkole wychowania seksualnego, w rodzinie czy jak kto chce to nazywać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  od koncepcji to jestem tu ja(2007-01-09)
 • A czy ta własna firma to "kursy przedmałżeńskie" gdzie bierze się kase i nie wystawia rachunku, czyżby ktoś unikł płacenia podadku z uzysków? To takie chrześcijańske - prawda?
 • Folkloru ciąg dalszy.Już jedną Panią senator mieliśmy. MAŃKUT SENATOREM
 • ale obciach :) a jakie fatalne zdjecie, a moze to nie zdjecie jest fatalne tylko fotografowany obiekt? Zaczynam powaznie myslec, ze jedynym kandydatem w tej grupce jest mankut.
 • Kolejna balbina w parlamencie? NIE! Wystarczy ze jest juz blizniaczo podobna do niej ochydna lektorka radyja - Sobecka.
 • Jaaaaa, faktycznie - siostra blizniaczka Sobeckiej. Jak one obie slodko by wygladaly razem w lawie poselskiej lub senatorskiej. Slodziutkie :)
 • Wyświetlił mi się napis:"CZYŻYK - człowiek porozumienia". Ludzie! Nie ma większego nieporozumienia!
 • A jaka ona prowadzi firme? Moze doradza jak zlapac fale Radyja Maryja oraz sprzedaje dekodery TV Trwam?
 • Ta pani tak jak wiekszosc zwolenników Radyja ma oczy tęsknie wyglądające za rozumem, czynnosci jakie wykonuje i słowa jakie kieruje sa sterowane za pomoca fal radiowych tej samej częstotliwości co głos głupoty i nienawiści wypływający wprost ze studia w Toruniu!
 • A mojim zdaniem to najlebrza kandydatka, bo przynajmniej komunistuw i masonuw pszegoni z Polski i Elblonga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wieżoncy(2007-01-09)
Reklama