UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wrażliwości nigdy za wiele

 
Elbląg, Wrażliwości nigdy za wiele
fot. WS

Ta gala to szczególna uroczystość. Mówi o tym, żebyśmy wykazywali taką szczególną wrażliwość wobec siebie nawzajem, żebyśmy sobie nawzajem dziękowali – mówił prezes „Fundacji Elbląg” Stanisław Puchalski, otwierając wczoraj (21 maja) XII Galę Filantropa Roku. Szczególnie w tym roku podziękowano Ryszardowi Rynkowskiemu i jego drużynie z „Bitwy na Głosy”, która swoim występem uświetniła obchody gali. Zobacz fotoreportaż.

Celem plebiscytu „Filantrop Roku” jest promocja prospołecznych, filantropijnych postaw wśród ludzi biznesu oraz osób prywatnych. Tytuł ten może otrzymać osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w 2011 roku zasłużyła się w sposób szczególny, wspierając organizacje pozarządowe, instytucje użyteczności publicznej i osoby potrzebujące z terenu Elbląga oraz powiatu elbląskiego.
       – Obecnie, żeby przekonać daną osobę do pomocy, potrzeba mocnych argumentów, ciekawej filozofii i wzruszającego tematu – podkreślał Stanisław Puchalski. – Każdy jest inny, do każdego trzeba umieć dotrzeć, nie ma na to żadnej recepty. Praca przy pozyskiwaniu funduszy wymaga wiele determinacji, uporu, trzeba umieć zachęcić ludzi do pomocy, powiedzieć miłe słowo. Nam na pewno jest nieco łatwiej, gdyż działamy na terenie Elbląga już dłuższy czas.
       Tegorocznym laureatem został Roman Badysiak, właściciel kawiarni i firmy „U aktorów”, którego uhonorowano statuetką Ferdynanda, nawiązującą do przedwojennego elbląskiego przemysłowca, a zarazem filantropa Ferdynanda Schichaua.
       – To bierze się samo z siebie, po prostu pomagam ludziom – opowiadał wzruszony laureat. – Nie potrzeba tu żadnej odwagi, ale chęci. Jeżeli ktoś ma czułe serce, to nie potrafi przejść obok cudzych problemów czy jakichkolwiek potrzeb. Czynione przez nas dobro powraca do nas.
       Filantropem roku został Roman Badysiak, a wyróżnieni zostali: Krzysztof Olszewski – piekarnia „Mazury” w Elblągu, Ryszard i Artur Zagalscy – Tartak Jagodno oraz pracownicy grupy Energa i grupa Energa.
       Ponadto po raz kolejny rozstrzygnięto Konkurs im. Aleksandry Gabrysiak, który ma na celu wyłonienie najlepszej inicjatywy lub najlepszego projektu organizacji pozarządowych skierowanych na rzecz dobra wspólnego naszego miasta. Członkowie kapituły brali pod uwagę społeczne znaczenie inicjatywy, zaangażowanie wolontariuszy, innowacyjność przedsięwzięcia, jego stabilność, a także umiejętność współpracy z innymi podmiotami. Laureatem konkursu zostało Stowarzyszenie Elbląg Europa za międzynarodowy festiwal „Wikingowie z Truso w Elblągu”. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Fundacja Psy Dzieciom za projekt „Bezpiecznie z psem”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym za projekt „Przez trudy do gwiazd”, a także Elbląskie Towarzystwo Kulturalne za „Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2011”.
       Szczególne podziękowania otrzymał Ryszard Rynkowski i jego drużyna z „Bitwy na Głosy”, która zaprezentowała utwory wykonywane w telewizyjnym programie. W podzięce za swoją działalność otrzymali statuetki w kształcie mikrofonu od Prezydenta Miasta Elbląga.
      
       - Chciałbym bardzo podziękować panu Ryszardowi Rynkowskiemu i jego drużynie. To wy sprawiliście, że przez dziewięć tygodni o Elblągu było głośno w całej Polsce – mówił prezydent Grzegorz Nowaczyk. – To wy pokazaliście, że Elbląg jest nie tylko roztańczony, ale także rozśpiewany. Rosną talenty, młode, ambitne osoby, a te talenty zespala Fundacja Elbląg, która wie, jak je oszlifować. Wspólnie z Fundacją Elbląg przygotowaliśmy te statuetki. Mam nadzieję, że będą one pełniły rolę symbolu początku waszych karier. Życzę wam, żebyście w przyszłości wyśpiewali wasze marzenia.
       Owacjom i podziękowaniom nie było końca, również ze strony samego Ryszarda Rynkowskiego, który wielokrotnie podkreślał, jak ważny jest patriotyzm lokalny. – Wspaniale jest przyjechać tutaj po programie. Należy podziękować wszystkim mieszkańcom Elbląga za to, że byli tacy dzielni i tak mocno nas wspierali. To dzięki nim, ale także i mieszkańcom innych miejscowości, byliśmy w tym programie przez tyle tygodni – mówił Ryszard Rynkowski. – Współpraca z Fundacją Elbląg jest dla mnie oczywista, to bardzo cenna inicjatywa. Od wielu lat współpracuję z różnymi tutejszymi organizacjami. Taka aktywność jest dla mnie naturalna, działam wszędzie tam, gdzie tylko się da.
      
       Honorowymi patronami gali byli Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko- mazurskiego oraz Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Braaaaawooooo! Artur GRATULACJE!!!
 • Brawo dla laureata!!! Występ Grupy RR była rewelacyjna piękne wystąpienie!!! Rysiek zrobił mnóstwo dobrej roboty mam nadzieję, że zespół nagra płytę może jakiś filmik promujący nasze miasto?! Proponuję wprowadzić jako skalę oceniania pracy i zaangażowania urzędników -wartość "1 Rynkowskiego". Rysiu jesteś WIELKI!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  A.ntyKomuch(2012-05-22)
 • super koncert
 • brawo MISIEK, pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Z.E. JANOSIK(2012-05-22)
 • panie prezydencie: tak, "rosną talenty", ma pan rację. ale dorastają i wyjeżdżają, bo w Elblągu się ich nie zatrzymuje. na kokurencyjnym portalu jest cykl związany z ciekawymi elblążanami. prawie żaden z nich nie mieszka w elblągu. talenty są, ale zasilają potencjał innych miast.
 • jeśli dobrze płacisz swoim pracownikom, będziesz filantropem a nie darczyńcom na pokaz.
 • Gratulacje dla wszystkich, a w szczególności gratuluję Panu Arturowi
 • cenzura, jak za komuny.
 • Koncert był ujmujący. Wszystko dzięki śpiewającym na scenie, młodym ludziom i Ryszardowi Rynkowskiemu, który swoimi refleksjami, zgrabnie wypełniał czas pomiędzy kolejnymi piosenkami. Brawo ! Ryszard Rynkowski zrobił kawał dobrej roboty dla naszego miasta. Szacun Panie Ryszardzie !
 • MISIEK, nie było okazji, bo tylko przez chwilę mieliśmy możliwość spotkać się wzrokiem, dlatego tą drogą chcę pogratulować wyróżnienia ! Majster.
 • żebyśmy wykazywali taką szczególną wrażliwość wobec siebie nawzajem, - i wykazują "Kumie chwalą nas. Kto??? Wy mnie a ja was. "
 • brygado ryska- bardzo fajna energia! ale popracujcie nad ruchem scenicznym
Reklama