UWAGA!

Wrócili z wojaży

Elbląg, Ziemia Elbląska podczas West Wilts Show
Ziemia Elbląska podczas West Wilts Show (fot. nadesłana)

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska oraz wokaliści z sekcji muzycznej działającej przy Światowidzie powrócili z wizyty w hrabstwie West Wiltshire w Anglii.

Program artystyczny, na który składały się pokazy tańców narodowych, regionalnych oraz przyśpiewki ludowe prezentowane były podczas Międzynarodowych Targów West Wilts Show. Wizyta elblążan odbyła się w ramach wymiany kulturalnej z miastem partnerskim Elbląga, jakim jest Trowbrige. Podczas pięciodniowego pobytu odbyły się liczne spotkania z angielską młodzieżą, na których omawiane były różnice i podobieństwa między naszymi krajami; dyskutowano na temat demokracji i uczestnictwa młodych w życiu miasta. Instruktorzy prowadzili wspólne warsztaty, przede wszystkim taneczne, również z dziećmi niepełnosprawnymi.
     - My mieliśmy okazję nauczyć się podstawowych kroków tańca jazzowego, a nawet indyjskiego, ponieważ poznaliśmy tam dziewczynę z Indii, która mieszka w Anglii od lat - relacjonuje Anetta Ciok, instruktorka Ziemi Elbląskiej. - Oni natomiast poznali kroki krakowiaka.
     Sam występ przeszedł najśmielsze oczekiwania elblążan, którzy zostali gorąco przywitani na scenie. Największe wrażenie zrobiły na widzach stroje Księstwa Warszawskiego do poloneza.
     Elbląscy tancerze i śpiewacy podczas pobytu w Anglii spotkali się także z tamtejszą Polonią, uczestniczyli w polskiej Mszy św. oraz zwiedzili Londyn.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a dariusz byl ?
 • ...najważniejsza ta msza św. ...
 • to już nie jest ziemia elbląska
 • Koletka, Natalia i Tomek dali z siebie wszystko !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nicole(2003-07-31)
 • Bath, Trowbridge, Londyn.... Kamienne kręgi, ślady UFO, świnki na polach.... To TRZEBA PRZEŻYĆ !!!
 • To była moja najbardziej edukacyjna, dająca sama w sobie w sobie mnóstwo atrakcji i piorunujących wrażeń wycieczka.
 • brawo. gralulacje
 • Ta wycieczka mogłaby trwać wiecznie i wciąż jeszcze. Za możliwość śpiewania ludowych piosenek na scenie w Angli i zwiedzenia tych wszystkich atrakcji zawdzięczam jednej osobie. Bardzo jej dziękuję i niech ta osoba się przygotuje na piątek....podpowiem. Czeka na nią (mała niespodzianka). Pozdrowienia dla wszystkich, I tych małych i tych dużych...Ja tu jeszczę wrócę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nicole(2003-07-31)
 • Ta pani na zdjęciu to Aneta Ciok, a ten pan koło niej to mistrz w szybkim mówieniu. Ja z Koletką stoimy gdzieś z tyłu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wokalistka(2003-07-31)
 • Możliwość płynięcia promem to coś niesamowitego. Porywający wiatr ze wszystkich stron, zachód słońca, plaża francuska, odużające zapachy perfum Francuzów, Anglików...Spokój, kontenplacje i marzenia o świecie niebiańskim były początkiem końca. Poza Leo i Kate w TYTANIKU nasunęły mi się na myśl i tak trwałam do dopłynięcia miasta Dower.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  romantyczka(2003-07-31)
 • Serdeczne podziękowania dla pana Bartka Krzywdy i pozdrowienia dla całego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska, trójcy ''świętej'', pani Anety Ciok (choreograf i dobra dusza), pana Wojtka Ciok ( kamera), pani Teresy Miłoszewskiej (suchy chleb i dżemik) , pani Joannie Józefiak( naszej makijażystce), Misi (tłumaczce), Darii ( byt), 2 panów kierowców... Kogoś pominęłam ? Mam nadzieję, że nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ta wyżej(2003-07-31)
 • BRAWA DLA WSZYSTKICH a w szczególności dla Anety.Cieszę się że ktoś robi pozytywną robotę, "ciągnie" dalej młodych ludzi do folkloru i godnie zastępuje ŚP Czesława.Aż łza się kręci w oku jak sobie człowiek przypomni swoje lata spędzone w ZE.Pozdrowienia dla wszystkich tańczących, śpiewajacych obecnie ( w szczególności dla Anety Ciok) od tańczącego kiedyś. Może jakiś koncercik z udziałem oldboyów:-)) ?? !!! TAK TRZYMAĆ !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  A.K. "ex-Janosik" :-))(2003-08-01)
Reklama