UWAGA!

Wspólny posiłek i kolędowanie. "Tu każdy czuje się potrzebny"

 Elbląg, Wigilia na placu Dworcowym,
Wigilia na placu Dworcowym, fot. Mikołaj Sobczak

Ciepły, wspólny posiłek, życzenia i modlitwa. Pomimo mrozu na Wigilii dla samotnych i bezdomnych, która odbyła się w piątek (16 grudnia) na placu Dworcowym panowała gorąca atmosfera. Zobacz zdjęcia.

- Nikt tego dnia nie będzie samotny i głodny. Każdy kto przyszedł dostanie prowiant na wynos i słodki upominek. W przygotowywanym menu znajdą się m. in.: pierogi, paszteciki, świąteczny bigos, zupy, sałatki, ciasta i wiele innych smakołyków – mówi Piotr Grzeszczuk, prezes Elbląskiego Oddziału Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge. To Misja, przy wsparciu zaprzyjaźnionych z nią firm i instytucji zorganizowała wigilijne spotkanie dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących.

A tych nie brakowało. Pan Mirek na wigilijnym spotkaniu na placu Dworcowym był drugi raz. - Nie jestem bezdomny, ale samotny i bardzo skromnie żyję. Dobrze, że jest takie spotkanie. Nie chodzi nawet o posiłek, ale o porozmawianie z innymi ludźmi. To bardzo ważne, gdy jest się samotnym – mówi mężczyzna.

Była to ósma wigilia zorganizowana przez elbląski Tenn Challenge.

- Żaden człowiek nie powinien czuć się samotny. Tutaj może czuć się godnie, akceptowany przez innych, nie być odrzucony. Na naszym spotkaniu poczuje się, jak z przyjaciółmi. Dużo organizacji włączyło się w przygotowanie Wigilii. Niestety z perspektywy tych ośmiu wigilii mogę powiedzieć, że osób potrzebujących jest coraz więcej. Widzimy to też po piątkowych, cotygodniowych naszych spotkaniach. Przychodzi dużo starszych osób, jest ich coraz więcej, tych skromnie żyjących, niestety. Każdemu staramy się pomóc – mówi pan Piotr.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama