UWAGA!

Wśród elblążan europosła nie ma

Elbląg, Wśród elblążan europosła nie ma
fot. arch. WS

W Elblągu w eurowyborach wzięła zaledwie jedna piąta uprawnionych do głosowania. Podczas gdy w kraju wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, w Elblągu oddano więcej głosów na Platformę Obywatelską. Wiadomo już, że żaden elblążanin nie otrzyma mandatu europosła.

Według danych Rejonowej Komisji Wyborczej w Elblągu najwięcej głosów w Elblągu oraz w przyległych powiatach zdobył Karol Karski z PiS - 13 533 głosów, natomiast wśród elblążan Jerzy Wcisła z PO - 2777 głosów.  Władysław Mańkut z SLD otrzymał 1168 głosów, Wojciech Penkalski Z Europa Plus Twój Ruch 970, Paweł Kowszyński z Solidarnej Polski 662 głosy, Adrian Meger z Kongresu Nowej Prawicy 585, natomiast Michał Szydlarski, również z tego samego ugrupowania 374 głosy. natomiast  Renata Kobiela z Polski Razem Jarosława Gowina 437.
       Według oficjalnych danych z Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja na terenie miasta wyniosła dokładnie 21,07  proc., uprawnionych do głosowania było nieco ponad 97 tys. osób.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wyniki głosowania :)
 • frekwencja żenada. .. tylko później proszę nie biadolić, że źle, bo jak ktoś nie głosował to nie ma prawa się wypowiadać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22
  11
  wiernygłosowacz(2014-05-26)
 • Partacze z elbląskiej PO już otwierają szampana na wieść o tym newsie, pozwolę sobie jednak ostudzić ich podniecenie. Faktem jest, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego najbardziej zmobilizowany jest elektorat PO, miejski elektorat. Ale już w przyszłorocznych wyborach do parlamentu krajowego tak lekko nie będzie, w tych wyborach bardziej zmobilizowany jest elektorat PiS. I rzecz najważniejsza, Platformie został jeszcze ponad rok rządzenia, jakich zaklęć będzie musiał użyć Donaldo, żeby powstrzymać wyraźny odpływ swoich zwolenników? Co to będzie? Jakaś masakra platfusów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  12
  Trollno.3(2014-05-26)
 • Wcisla, cooooo ????? teraz startuj na prezydenta miasta :D a sorrrry to koryto przeznaczone jest dla tancerzyka Czyzyka :D niedługo będziesz plywal po tej petli zulawskiej dziurawym kajakiem :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  8
  fanWcisly(2014-05-26)
 • a i sciagnij ten zenujacy bilboard z Hetmanskiej bo już nawet chinczyk zaczyna bankrutować :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  fanfasoli(2014-05-26)
 • To teraz w Elblągu powinni otworzyć fabrykę meleksów. :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  5
  melex(2014-05-26)
 • Skąd czerpiecie dane? Według mojej wiedzy, a pochodzi ona z tej strony - pe2014.pkw.gov.pl - , to cały ruch palikota dostał 781 głosów. Proszę poprawić wynik przy panu penkalskim na 135 głosów co daje 0,66% głosów ważnych na kandydata/głosy ważne. Ale wynik, pożal się Boże, porażka totalna. Polkowska, Kwaśniewska, Kowalska zdobyły więcej. Dla zestawienia Wcisła dostał 2343. Karski 4484. Tu jest czym się chwalić i owszem - choć za PO i PiS nie jestem. Wyniki głosowania wg stanu na 2014-05-26 04:30.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Jestem_spokojny(2014-05-26)
 • Jak dziś wyglądają elbląscy politycy. O tak :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  hehehehe(2014-05-26)
 • Odpowiedź dla Trollo3 Pomyśl co piszesz. Rok rządzenia Prezydenta z PiS to dwókrotne oddanie pieniędzy unijnych. Tym samym pozbawienie elblązan około 300 miejsc pracy. Co głosi PiS a co jego człowiek robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  11
  Emeryt68(2014-05-26)
 • Niska frekwencja to sygnał iż polityka zeszła na psy, czy na po pijaku prowadzone meleksy. .. .. Jaką wartość mają dla nas takie egzemplarze. .. .. wierności, bierności i mierności?
 • ŻEBY COKOLWIEK SIĘ ZMIENIŁO W TYM KRAJU, LUDZIE MUSZĄ SIĘ MENTALNIE OBUDZIĆ. .. a jak widać do tego jeszcze bardzo daleko, patrząc na " wyniki" " głosowania" - które mniej więcej znane były zresztą wcześniej - w SONDAŻACH, którymi wtłacza się wam do głów na co macie głosować, i dlaczego macie wybierać zawsze " mniejsze zło" . Miłych " głosowań" zatem na partię POPiSLDPSL. .. - i miłego później narzekania, że jest coraz gorzej, bo jest - wystarczy wyłączyć TV, i popatrzeć na dane GUS a' propos poziomu życia w Polsce. To, że macie super komórkę i możecie dzwonić, plazmę na ścianie, i używane auto za 5 000 zł. .. - nie zawdzięczacie tego żadnemu politykowi, tylko rozwojowi technologicznemu (z którym idzie także TECHNOLOGICZNE BEZROBOCIE - teoretycznie bardzo pozytywne zjawisko, ale nie w bankokorporatokracji w której żyjemy). .. a także obozom pracy w Chnach, Indiach, Bangladeszu. ..
 • niezmiernie jestem z tego faktu zadowolony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  sceptykzEuropy.(2014-05-26)
Reklama