UWAGA!

Wszyscy chcą grać z Orkiestrą!

 Elbląg, Dziś odbyła się konferencja prasowa nt. 21. Finału WOŚP w Elblągu
Dziś odbyła się konferencja prasowa nt. 21. Finału WOŚP w Elblągu (fot. WS)

Od żołnierzy radiotelefonista „Szesnastek”, od pograniczników - czapka „uszanka”, od policjantów - hełm z przyłbicą pamiętający czasy MO, a od strażaków - „coś na ząb”. Elbląskie służby mundurowe przekazały na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – ich zdaniem – najciekawsze przedmioty ze swoich zasobów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 21. W ubiegłym roku elblążanie okazali się bardzo hojni i padł lokalny rekord – 176 tys. zł! Jak będzie w tym roku?
       - W niedzielę o godz. 9 na ulice miasta wyjdą wolontariusze z puszkami – mówi Gabriela Zimirowska, szefowa sztabu WOŚP w Elblągu. - Mamy zarejestrowany 450 osób. Część będzie pracowała w sztabikach, także poza granicami miasta. Grają z nami bowiem także: Krynica Morska, Tolkmicko, Suchacz i wiele innych miejscowości. Elbląscy kwestarze będą chodzić ulicami miasta do godz. 18 - zaznacza Gabriela Zimirowska. - Później - do Światełka do nieba - będzie można ich spotkać już tylko w rejonie starówki.
       Podobnie, jak w roku ubiegłym, sercem Orkiestry będzie Stare Miasto. Sztab finansowy WOŚP będzie mieścił się w Banku Pekao S.A. przy ul. Stary Rynek, scena główna stanie w pobliżu, a na niej?
       - Startujemy o godz. 15 i na początek ciężka muzyka w wykonaniu gości z południa Polski, czyli zespołu Alegorya – zapowiada Gabriela Zimirowska. – Później Piotr Jacyno, popłyną też gorące rytmy reggae za sprawą Abdul Kebab Buła Jabba i Satysfakcja – gwarantowana. Na scenę wyjdzie też „szesnastka” Ryszarda Rynkowskiego, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Loka. O godz. 20 – tradycyjnie – Światełko do nieba.
       Nad bezpieczeństwem w mieście czuwać będą wzmocnione siły mundurowe.
       - Gramy z Orkiestrą od rana do samego końca – zapowiada podkom. Alina Zając z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – Do służby w mieście oddelegowano 57 funkcjonariuszy w patrolach pieszych i zmotoryzowanych. Przyjedzie także 8 policjantów z Olsztyna.
       Policję wspierać będzie czterech strażników miejskich, 8 funkcjonariuszy Straży Granicznej (i trzy samochody), 9 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Czujni, jak zawsze, będą strażacy. Nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników kwesty czuwać będzie 65 żołnierzy.
       Mundurowi podarowali także interesujące przedmioty na licytację.
       - My, tradycyjnie już, przedstawiamy misia „Szesnastka” – mówi mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. – W tym roku to radiotelegrafista – umundurowany, wyposażony i wyszkolony -zapewnia mjr Tuszyński.
       Policja przekazała tablicę z napisem „Komenda Wojewódzka Policji w Elblągu”, hełm z przyłbicą, pałkę oraz maszynę do pisania.
       - Niejedno przesłuchanie na niej zostało napisane, są więc to przedmioty z duszą – dodała podkom. Alina Zając.
      

 


       Straż Graniczna kusi tablicą z napisem „Strefa Nadgraniczna” oraz „uszanką” – ciepłą, zimową czapką służbową. Z certyfikatem autentyczności!
       - Zachęcamy także do internetowego licytowania rejsu poduszkowcem SG – dodaje st. chor. Lidia Osik z placówki Straży Granicznej w Elblągu.
       Strażacy też przedstawiają ciekawą ofertę.
       - Na licytację przekazujemy koszulkę i czapkę – takie, jakie noszą nasi strażacy – mówi kpt. Przemysław Siagło, rzecznik prasowy PSP w Elblągu. – Proponujemy także dzienną porcję żywieniową, pas wyprodukowany z okazji 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej oraz inne gadżety. Zachęcamy do udziału w licytacji.
       Licytacja gadżetów resortowych zaplanowana jest od godz. 18.45 na scenie głównej na Starym Rynku. Można także licytować "w sieci" na stronie www.wosp-elblag.pl. Tam można znaleźć m.in. kalendarze ścienne wydane przez portEl.
       Z Orkiestrą od lat gra również Wojewódzki Szpital Zespolony. I to akurat nie powinno dziwić, wszak to tu trafia sprzęt zakupiony z pieniędzy zebranych podczas kolejnych Finałów.
       - Od 1999 r. otrzymaliśmy sprzęt o wartości blisko 2 mln zł – mówi Małgorzata Twardowska, rzecznik prasowy szpitala. – Mamy więc motywację do grania, a przy okazji dobrze się bawimy. W tym roku przygotowaliśmy dwie loterie fantowe za „wrzut” do puszki – jedną w budynku szpitala przy ul. Królewieckiej, drugą zaś w CH Ogrody. Dodatkowo oczywiście zapewniamy opiekę medyczną podczas trwania Finału WOŚP, współfinansujemy zakup elbląskich gadżetów wośpowych.
      
       Program WOŚP, Stare Miasto, 13 stycznia
       godz. 15 – 15.50 Alegorya
       godz. 16 – 16.50 Piotr Jacyno
       godz. 17 – 17.50 Abdul Kebab Buła Jabba
       godz. 18 – 18.50 Satysfakcja
       godz. 19– 19.50 Ekipa Bitwy na głosy
       godz. 20 – 20.10 Światełko do nieba
       godz. 20.10 – 21 Loka
      
       Dodatkową atrakcją 21. Finału będzie pokaz fire show w wykonaniu Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego. O godzinie 18 pod Bramą Targową na Stary Mieście.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama