UWAGA!

Wszyscy ludzie prezydenta

1 stycznia stanowisko sekretarza miasta obejmie Jarosław Lango. To ostatnia osoba powołana przez prezydenta Elbląga Henryka Słoninę do ścisłego kierownictwa Urzędu Miejskiego. Tworzą je trzej wiceprezydenci: Witold Wróblewski, Lucyna Szmurło i Artur Zieliński oraz skarbnik miasta Zbigniew Pater.

Także od Nowego Roku w strukturze ratusza funkcjonować będą nowe wydziały: Strategii i Funduszy Unijnych oraz Rozwoju Przedsiębiorczości. To nie koniec zmian. W Wydziale Finansowo-Budżetowym powstał Referat Rozliczeń Projektów Unijnych, a ramach Wydziału Organizacyjnego działać będą Referaty Informatyki i Organizacyjno-Prawny.
     „Rozwój przedsiębiorczości, tworzenie nowych miejsc pracy i poszerzanie oferty edukacyjnej oraz efektywne korzystanie z unijnych funduszy” - to kilka podstawowych spraw, które zawarł w swoim programie wyborczym Henryk Słonina. - Do realizacji tych celów potrzebni są odpowiedni ludzi. To kadencja wielkich szans - napisał prezydent Elbląga w swoim expose. Dlatego w połowie grudnia powołani zostali nowi wiceprezydenci. Dołączyli oni do sprawującego ten urząd już kolejną kadencję Witolda Wróblewskiego.
     Lucyna Szmurło jest od wielu lat osoba związaną z lokalną przedsiębiorczością - przez siedem lat była prezesem Elbląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W UM nadzoruje Biuro Promocji Miasta, Wydział Geodezji, Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejskiego Rzecznika Konsumentów.
     Artur Zieliński pracuje w Ratuszu od 10 lat, przeszedł tu wszystkie szczeble urzędniczej kariery. Teraz powierzono mu nadzór nad tzw. społecznymi wydziałami: Edukacji, Świadczeń Rodzinnych, Spraw Obywatelskich oraz Kultury i Sportu.
     Cała trójka zastępców prezydenta Elbląga miała okazję ze sobą współpracować w minionych latach, co, ich zdaniem, dobrze rokuje na przyszłość.
     Z kolei sekretarz miasta Jarosław Lango będzie od stycznia zajmować się wydziałami: Organizacyjnym, Administracyjno-Gospodarczym, Biurem Prezydenta i Biurem Rady, a także zespołem radców prawnych. Skarbnik Zbigniew Pater - podobnie jak w poprzednio - nadzorować będzie tylko jeden, ale za to bardzo ważny wydział: Finansowo-Budżetowy.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To Pan Lango nieźle spadł. Z Kierownika Urzędu Skarbowego na sekretarza ? To on chyba jest tak uzdolniony jak Marcinkiewicz, albo Oleksy ? Według dowcipu: "wsiada do Taxi Marcinkiewicz (albo Oleksy), a taksówkarz pyta dokąd? - odpowiedź: jak to dokąd, wszędzie mnie potrzebują !"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  scriber(2006-12-29)
 • A ten jarosław to skąd i co to zajeden.
 • kolesie ,kolesie kolesie
 • przy takiej obsadzie Prezydent może spać spokojnie
 • dlaczego jeszcze do tej pory nie ma podanego nowego składu rady miejskiej i funkcji poszczególnych radnych co wstyd czy coś może ukrywacie
 • Znowu slowa pelne zawisci. Uwazam ze Prezydent ma prawo otaczac sie zaufanymi osobami i tak dokladnie KOLESIAMI. Chyba nie wyobrazacie sobie by na takie czy podobne stanowisko powolal pana Wcisle. Ten podupadly dziennikarzyna doprowadzil ze po jakims czasie umarl smiercia naturalna tygodnik Gazeta Elbląska, bedac jego red naczelnym, przed pania Brumer, nie wspominajac o problemach z corka.
 • ale ty jesteś wesz anonimie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  azotox(2006-12-30)
 • najgorsza zmiana to wspomniana na wstępie. Przecież dotychczasowe miejsce pracy zostawia ślad i obcowanie z innymi nie jest tak łatwo zmienne. Pomimo iż tzw " urząd przyjazny " to dla tych co mieli z nim kontakt wcale nie był przyjazny. A może za tymi zmiami w "przyjaznym urzędzie " nastąpią pozytywne zmiany i rzeczywiscie stanie sie przyjazy bo wyleci kilku następnych jak rosa z czoła itp ale oby nie do UM
 • A nieraz, (chociaż coraz częściej) to mi się zdaje, że nasi "wybrańcy" postrzegają świat właśnie w tak iluzorycznych kategoriach, mając nas za przygłupów. Świat, w którym wszystko jest na niby - od kołyski do pogrzebu. I tak idąc dalej za tą myślą, relatywizm i wiarołomstwo stało się cnotą. Ciekawe jednak, że te bzdety tak dobrze się sprzedają. No, ale przyzwyczajenie - to podobnież druga natura.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2006-12-30)
 • może to i awans, ale grubymi nićmi szyty. Ale to tylko 4 lata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dorcia123(2006-12-30)
 • Kto to jest Jarosław Lango? Powiem tyle: Urząd Skarbowy - stracił. Urząd Miejski - zyskał.
 • Jarosław Lango- świetny przełożony, patrzący w przyszłość i nigdy nie stojący w miejscu. Wiem, bo był to mój przełożony
Reklama