UWAGA!

Wuef będą mieli pod dachem

 Elbląg, Boisko przy Szkole Podstawowej nr 18 ma zostać przykryte "balonem"
Boisko przy Szkole Podstawowej nr 18 ma zostać przykryte "balonem" (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Boiska przy szkołach podstawowych nr 21 i 18 zostaną zadaszone. Hale będą kosztowały o ponad dwa miliony więcej niż szacowali urzędnicy.

Władze miasta właśnie rozstrzygnęły przetarg na budowę hal o konstrukcji namiotowo-szkieletowych, tzw. balonów, które umożliwią całoroczne wykorzystywanie obiektów przez uczniów. Mają mieć ok. tysiąca m kw. powierzchni, przy czym przy SP 18 ma powstać dodatkowo łącznik między budynkiem szkoły i nową halą, a także węzeł ciepłowniczy, a przy SP 21 zaplecze sanitarne z szatniami.

Przetarg na obie inwestycje wygrała firma Interhall z Katowic, która halę przy SP nr 18 postawi za 2,3 mln zł, a halę przy SP 21 za prawie 3,2 mln zł. W sumie oba obiekty będą kosztowały o dwa miliony złotych więcej niż szacowali urzędnicy.

Wykonawcę hal udało się wybrać za drugim podejściem. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo oferty wykonawców były wyższe niż planowano (o ponad 2,5 mln zł). Tym razem prezydent Elbląga zdecydował, by dołożyć brakującą kwotę z budżetu miasta.

Przypomnijmy, że boiska przy obu szkołach powstały w 2020 roku. Projekt z SP 18 wygrał głosowanie w budżecie obywatelskim.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co to "Wuef"zawsze był W-F, czyli wychowanie fizyczne. Po co udziwnienia - my jesteśmy normalni.
 • Budowanie dla swoich. kiedy powstanie boisko dla dzieci z sp23 ?
 • Co do lekcji wf to juz od lat zajęcia zeszly na psy, kiedyś sport, cwiczenia, gimnastyka byla konkretna a teraz albo biegają dookola, albo grają w zbijaka, a kregoslupy, kondycja porażająco zła więc w tym temacie nic nie dziwi
 • Kiedyś to były podwórka. I 10 lekcji wf nie załatwi sprawy jak rodzice nie wywala od kompów i tv swoje bąbelki
 • @Gienio - W rejonie tej szkoły nie mieszka nikt znaczący. .. nikt z rodziny kogoś znaczącego. .. ani nawet kolega kogoś znaczącego. ..
 • co za totalna bzdura mam ponad 40 lat do SP21 chodziłem jeszcze za komuny i kiedyś to był W-F. Pozdrawiam KOLCA. Co z dzieciakami z okolicy co tam grają po lekcjach gdzie się teraz podzieją? przed telefonami? klatkami pod blokiem? I jeszcze KURŁA 2 mln chcecie na to wydać jak niedawno zrobiliście boisko? Gdzie logika, planowanie długoterminowe inwestycji, gdzie odpowiedzialność tępych urzędasów? Skoro już macie tyle kasy ekstra to czemu zamykacie DPS w Rangórach? Podobno pandemia i na nic nie ma kasy. Na pewno są inne szkoły które nie mają tak dobrego boiska jak SP21 i tam wtedy zainwestujcie kase. Jaki kolejny wał kręcicie by ktoś z kolesiostwa zarobił? Jestem oburzony marnotrawstwem pieniędzy przez urząd.
 • Ćwiczenia sportowe powinny być realizowane przede wszystkim na powietrzu. A tak to wszystkie zajęcia / w tym WF / czy to szkolne czy po za szkołą odbywać się będą w pomieszczeniach zamkniętych - pod tzw. kloszem. Lekcje z wychowania fizycznego niczym w inkubatorze, a przecież zdrowie jest. .. najważniejsze.
 • Ale dwóch radnych startowało z tego okręgu i są przeciwni by powstało tu boisko dla dzieci są to Pan Czyżyk i kamm
 • a tak apropo to SP21 ma już zadaszoną salę gimnastyczną a nawet 2 !!! Dużą do gier zespołowych i małą do gimnastyki no chyba że szkoła już tak się rozrosła że nie ma gdzie dzieci wcisnąć
 • A dlaczego wszystkie szkoły w Elblągu nie mają zadaszonych boisk czyli tzxw sale gimnastyczne.
 • Moze zajmujcie sie tym dlaczego dzici W ELBLĄGU nie maja lekcji wf na basenie. Dlaczego kończąc szkole nie maja egzaminu z nauki plywania. Uratujecie wiele osób przed utonieciem.
 • Uczniowie w Elblągu mają lekcje nauki pływania na basenie