UWAGA!

Wybierz się do Salonu Forda!

2009-07-27
Aktualizowany 2009-08-18 11:28
Wybierz się do Salonu Forda!
(fot. rp)

Zastanawiasz się nad kupnem nowego auta? Szukasz odpowiedniego modelu? Nie wiesz, czy nadal warto kupić auto z kratką? Jakie promocje czekają na klientów w dobie szalejącego kryzysu? Na te i na inne pytania odpowie Jan Wołochowicz, dyrektor handlowy Salonu Forda w Elblągu.

Autoryzowany Salon Forda Gołębiewski istnieje na rynku elbląskim od półtora roku. Firma wciąż się rozwija i ma mocne korzenie w Starogardzie Gdańskim, co przekłada się na doświadczenie w branży motoryzacyjnej.
       - Nasza firma jest połączeniem Salonu z Serwisem oraz Stacją Kontroli Pojazdów. Posiadamy również zakład naprawy podwozia z kompleksową obsługą. Oferujemy pełną gamę samochodów demonstracyjnych do jazdy próbnej, a także duży wybór aut zastępczych dla naszych klientów - mówi na wstępie rozmowy Jan Wołochowicz, dyrektor handlowy Autoryzowany Salon Forda Gołębiewski.
      
       Czy w dobie szalejącego kryzysu odmienianego przez wszystkie przypadki przygotowaliście Państwo specjalną ofertę dla klientów, zachęcającą do kupna samochodu?
      
Jan Wołochowicz: - Jak zawsze. Przyznam, że nasi klienci detaliczni mogą skorzystać z promocji cenowych wyposażenia. Mogą także skorzystać z promocji finansowania samochodu w postaci kredytu 50 na 50. Mają możliwość skorzystania z dobrej, promocyjnej oferty dotyczącej ubezpieczenia na modele samochodów Forda: Fusion, Focus, C-Max - korzystają z pakietu ubezpieczeniowego w wysokości 1,99 proc. wartości samochodu. Jeśli chodzi o klientów instytucjonalnych, którzy prowadzą działalność gospodarczą, to oferujemy leasing. Istnieje też możliwość zakupu w kredycie, czyli tutaj mamy pełną gamę promocji, począwszy od interesujących cen samochodów poprzez specjalną politykę rabatową, a także wsparcie finansowe tych transakcji.
      
       Jakie modele mógłby Pan polecić osobom, które zastanawiają się nad zakupem samochodu marki Ford?
      
- Na pewno mógłbym polecić Forda Ka i nowego Forda Fiestę jako samochody miejskie, które trafią w gusta naszych klientów. Oba modele zostały wyróżnione przez czytelników „Auto Świat”, „Auto Moto” oraz „Motor”. Ford Ka zdobył nagrodę „Auto 1” w kategorii „Auto małe”. Z kolei nowy Ford Fiesta został doceniony przez czytelników miesięcznika „Auto Moto” i tygodnika „Motor” i zwyciężył w konkursie „Auto Lider 2008” w kategorii „Auto Miejskie”. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie. Fiesta, podobnie jak Ford Ka została zaprojektowana w zgodzie z filozofią kinetic design, dzięki czemu jej wygląd jest dynamiczny i atrakcyjny, a przy tym wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji. Nie ukrywamy, że - jak to powiedział klasyk - Ford Fiesta jest to wspaniała forma, w której zawiera się pełna treść motoryzacji.
       Aktualnie gama samochodów to nie tylko samochody Ford Fiesta i Ford Ka, które są, że tak powiem, nowością w rodzinie Forda, ale również modele typu: Fusion, Focus, C-Max, Mondeo, S-Max. Posiadamy pełną gamę samochodów od małych, miejskich po duże auta jak i rodzinę samochodów dostawczych.
      
       Jak obecnie wygląda sytuacja z samochodami z kratką? Czy znowu znikną z polskich dróg?
      
- Ministerstwo finansów chce w 2010 r. wprowadzić zmiany w VAT, które prawdopodobnie spowodują zniknięcie z polskich dróg aut z kratką. Resort tłumaczy swoją decyzję tym, że nigdzie w Europie nie ma samochodów z kratką, uznając to za przejaw anachronizmu. Po zmianach w prawie przy zakupie samochodu o masie do 3,5 tony firma będzie mogła odpisać tylko 60 proc. podatku VAT, aczkolwiek nie więcej niż 6 tys. zł. Planowane jest również zawieszenie prawa do odliczenia VAT od paliw do samochodów osobowych. Po wakacjach na pewno ujrzymy projekt nowej ustawy o podatku VAT na rok 2010.
       Wielu klientów pyta co z VAT-em od paliwa i prawem do odpisu, które nabyli przy zakupie samochodu w tym roku. Ministerstwo Finansów podkreśla, że będzie ono jedynie zawieszone na trzy lata ze względu na szalejący kryzys gospodarczy. Resort zgłosił projekt do Unii Europejskiej i możliwe, że Unia się zgodzi, gdyż nie mówimy tu o likwidacji możliwości odpisania od podatku, a jedynie zablokowaniu.
       Warto dodać, że wszystkie zmiany w prawie dotyczą roku 2010. Dlatego ważną informacją dla klientów, którzy prowadzą działalność gospodarczą jest fakt, że wybrane modele Forda posiadają homologację samochodów ciężarowych, np. Fusion, Focus, Mondeo czy Kuga. Od 10 sierpnia będziemy mieli również kratki w samochodach klasy Ford S-Max i Galaxy. Nasze samochody posiadają homologację samochodów ciężarowych, co w świetle obowiązujących przepisów umożliwia odpisanie podatku VAT przy zakupie samochodu. jak również przy zakupie paliwa.

 


      
      
      
      
      
      
       Gołębiewski
       Autoryzowany Dealer Forda

       ul. Żuławska 19
       82-300 Elbląg
       tel. 055 24 33 444, 055 24 33 445
       www.golebiewski.com.pl
       Godziny otwarcia Salonu:
       od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00
       w sobotę od godz. 8.00 do 14.00.
      


      
      
      
      
                                               -------------------- Reklama ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej