UWAGA!

Wybory 2020. Tak głosowali Czytelnicy portEl.pl

 Elbląg, (graf. Andrzej Kraśkiewicz)
(graf. Andrzej Kraśkiewicz)

W niedzielę wybierzemy prezydenta Polski na kolejne pięć lat. Sondaże ogólnopolskie wskazują, że obaj kandydaci mogą liczyć na podobną liczbę głosów. Głosowanie w Elblągu, jak wynika z naszej sondy, może wygrać Rafał Trzaskowski.

Przez półtora tygodnia zachęcaliśmy Czytelników portEl.pl do udziału w naszej wyborczej sondzie. Dzisiaj publikujemy jej wyniki, głos oddało ponad 850 użytkowników naszego serwisu. Sonda nie jest oczywiście reprezentatywna. Zwraca uwagę o wiele niższy wynik Andrzeja Dudy, który wydaje nam się niedoszacowany, co naszym zdaniem wynika m.in. z mniej „internetowego” elektoratu urzędującego prezydenta.Przypomnijmy, że w pierwszej turze Rafał Trzaskowski wygrał w Elblągu z Andrzejem Dudą różnicą jednego punktu procentowego.

Warto też dodać, że pięć lat temu w Elblągu Andrzej Duda uzyskał 40,82 proc. głosów, a jego kontrkandydat, ówczesny prezydent Polski Bronisław Komorowski – 59,18 proc. Ogólnopolskie wyniki dały jednak zwycięstwo kandydatowi PiS, który zwyciężył różnicą ponad 500 tys. głosów.

Jak będzie 12 lipca? Może się okazać, że ze względu na małe różnice sondaży exit polls, zwycięzcę poznamy dopiero po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą. Powiedzenie, że każdy głos się liczy zyska wówczas bardzo na aktualności.

Zachęcamy do udziału w wyborach, bo to święto demokracji. I przypominamy jednocześnie, że od północy z piątku na sobotę będzie obowiązywać cisza wyborcza.

 

 

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama