UWAGA!

Wyciek gazu - niebezpieczeństwo wybuchu zostało zażegnane

2008-09-25
Aktualizowany 2008-09-25 21:23
Elbląg, Wyciek gazu - niebezpieczeństwo wybuchu zostało zażegnane
Fot.K.M.

Na jednej ze stacji benzynowych przy ul. Płk. Dąbka doszło do wycieku gazu z dystrybutora LPG. Ewakuowano obsługę i klientów, strażacy zabezpieczyli teren, ruch drogowy w okolicy został wstrzymany. Jak dowiedzieliśmy się kilka minut temu, niebezpieczeństwo wybuchu zostało zażegnane, strażacy wracają do bazy, stacja jest znowu oświetlona, a ruch kołowy został przywrócony.

O wycieku gazu z dystrybutora straż pożarna została poinformowana po godz. 19.
     - Doszło do tego w wyniku nieostrożności klienta podczas tankowania – mówi Ryszard Baran, rzecznik prasowy elbląskich strażaków. – Odjechał bowiem z przewodem od dystrybutora powodując jego pęknięcie. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy zakręcili zawór, ewakuowano personel oraz klientów stacji. Policja wstrzymała ruch na ul. Płk. Dąbka oraz w okolicy. Najmniejsza bowiem iskra mogła doprowadzić do wybuchu, który mógł stanowić zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.
     

 


     Na miejsce przyjechał serwisant z Tczewa, który przejął miejsce zdarzenia od strażaków. Jak dowiedzielismy się przed chwilą, jedna jednostka straży już wróciła do bazy, druga zaraz do niej dołączy. - Niebezpieczeństwo wybuchu zostało zażegnane - mówią strażacy.
     - Odjeżdżają już także policjanci, ruch kołowy został przywrócony, a stacja jest znowu oświetlona - dodaje oficer dyżurny elbląskiej policji.

Anieze, A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama