UWAGA!

Wygraj laptop w II Wielkim Teście Wiedzy o Elblągu

 Elbląg, (graf. Andrzej Kraśkiewicz)
(graf. Andrzej Kraśkiewicz)

21 października zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II Wielkim Teście Wiedzy o Elblągu. Tym razem – ze względu na pandemię - odbędzie się w wersji online na portEl.pl Przygotowaliśmy również rozgrzewkę, która odbędzie się 10 października. Czekają atrakcyjne nagrody!

Interesujesz się tym, co działo i dzieje się w Elblągu w różnych dziedzinach życia? Chcesz sprawdzić, ile wiesz? Liczysz na dobrą zabawę i szansę na nagrody? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź, biorąc udział w II Wielkim Teście Wiedzy o Elblągu. W pierwszej edycji naszej zabawy w „realu” w ubiegłym roku wzięło udział ponad 150 osób, a wirtualną wersję rozwiązało ponad 2 tys. Czytelników. W tym roku niestety ze względów na pandemię nie zorganizujemy testu w kinie Światowid, ale zapraszamy przed ekrany komputerów, tabletów czy smartfonów.

21 października o godz. 18 na stronie portEl.pl opublikujemy test składający się z 60 pytań, każde będzie zawierało cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Pytania będą dotyczyć różnych dziedzin: historii Elbląga, sportu, gospodarki, kultury, życia społecznego i wielu innych. Na laureatów naszej zabawy czekać będą nagrody. Za pierwsze miejsce – laptop ufundowany przez prezydenta Elbląga, za drugie – tablet ufundowany przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, a za trzecie – aparat fotograficzny ufundowany przez Radę Miejską w Elblągu. Mamy również nagrody za miejsca od 4 do 10, ufundowane przez sponsorów testu.

O kolejności miejsc decydować będzie liczba zdobytych w konkursie punktów. Pod uwagę będą brani wyłącznie uczestnicy konkursu, którzy zalogują się przed rozpoczęciem testu na stronie www.portEl.pl i rozwiążą go do godz. 18.30. W przypadku równej liczby punktów wyższe miejsce zajmie uczestnik, który szybciej rozwiąże test.

 

Ale to nie koniec emocji. W sobotę, 10 października, przygotujemy rozgrzewkowy test składający się z 30 pytań (innych niż te z 21 października), który również opublikujemy na portEl.pl Wystartujemy o godz. 9, a uczestnicy będą mieli 15 minut na rozwiązanie quizu. Tutaj również czekają nagrody. Za pierwsze miejsce – 300 zł, za drugie – 200 zł i za trzecie 100 zł.

W obu quizach może wziąć udział każdy chętny, nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału. Więcej szczegółów na temat II Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu znajdziecie w regulaminie.

 

Drodzy Czytelnicy. Szanując Wasze zdanie, szczególnie tych osób, które nie chcą mieć konta na Facebooku, zmieniliśmy regulamin II Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu. Osoby, które będą chciały powalczyć o atrakcyjne nagrody w quizie, przed rozpoczęciem testu powinny zalogować się do swojego konta na www.portEl.pl (można je założyć przed testem). Czytelnicy, którzy nie chcą walczyć o nagrody, będą mogli rozwiązać quiz bez logowania. 

 

Organizatorami II Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu są: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl i telewizja Truso.tv 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Antoni Czyżyk.

Sponsorami II Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu są firmy: DeltaOPEGiEKA oraz Schmid Energy Solutions.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gdzie lezy Elbistan?
 • w Turcji
 • @MMMM1989 - Brawo!!! wiesz o Ęlbistanie wszystko, wygrałeś talon na balon.
 • Polska pustynnieje, (ach ci ekolodzy )trzebba zbudowac zbiornik retencyjny $$$, wrowadzic podetek deszczowy $$$, nie kosic trawy i lisci nie grabic w jesien $$$. Zadluzone miasto$$$, zalezny prezydent $$$ przezeranie pieniedzy $$$ Uklady ukladziki.
 • Czyli nie mając facebook nie mogę wziąć udziału w teście?? Bardzo mi przykro z tego powodu, że wszystko tak naprawdę uzależnia się od facebook.
 • redaktor @Tomasz85 - Może Pan wziąć jak najbardziej udział w quizie, nawet jeśli nie ma Pan Facebooka. W klasyfikacji punktowej będą jednak brane pod uwagę tylko te osoby, które udostępnią swój wynik na Facebooku jako publiczny post i oznaczą w nim @portEl. pl Nie mamy innej możliwości weryfikacji punktacji i czasu rozwiązania testu.
 • @redaktor - "Nie mamy innej możliwości", nie mamy pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobisz. Skąd ja to znam.
 • @redaktor - Czyli mogę brać udział poza konkursem. Hmmm. .. dziwne, że jako firma która jest nie jako waszym właścicielem, firma z branży informatycznej nie potrafiła (nie chciała?), zrobić aplikacji do testu. No ale rozumiem "nie macie. .. możliwości". I nie mam też co narzekać, bo jesteście firmą prywatną, i to wy ustalacie regulamin konkursu i zasady przystąpienia do konkursu. Po prostu trochę mi przykro gdzie w dobie inwigilacji faccebook owej, swoim zachowaniem promujecie tą firmę, i nabijacie im i tak napchane kieszenie, jednak nawet pokusa chęci wzięcia udziału, nie spowoduje u mnie iż założę tam profil :). Po prostu jestem anty facebook owy (może trochę staroświecki), ale nie interesują mnie wirtualni znajomi, którzy na ulicy odwracają głowę, a w sieci "najlepsi znajomi", by tylko lajkować im zdj. :)
 • @redaktor - Dodam jeszcze, że według mnie facebook to choroba naszych czasów. I naprawdę niebezpieczne narzędzie pozyskiwania naszych danych - z czego nie każdy sobie zdaje sprawę.
 • redaktor @Tomasz85 - Gdyby nie pandemia, test odbyłby się w realu. Ale nie chcemy dodatkowo narażać naszych Czytelników, stąd quiz on-line. Mam nadzieję, że mimo wszystko będzie Pan chciał sprawdzić swoją wiedzę, do czego gorąco zachęcam. Pozdrawiam
 • @redaktor - "Test odbyłby się w realu. .. "no tak, sesje rady miejskiej mogą się odbywać online, ale portel powie koronus-wirus, lipa pandemia, zarobieni jesteśmy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  0
  a ja nie mam telefonu(2020-10-01)
 • @redaktor - Teraz to dopiero jaja!Brałem udział w tym quizie (z 16.10.19r)i to już była parodia. Bo np. blisko mnie brała udział również jakaś pani w tymże quizie, ale obok niej siedziało trzech szczyli z komputerami (a byli cholernie obtrzaskani w tym temacie)którzy w kilka sekund podawali jej podpowiedz. A np. teraz kto wygra ten quiz?napewno nie ten co ma faktyczną wiedzę, ale ten kto jest bystrzejszy na kompie. Jednym słowem :nie wielki test ale WIELKIE OSZUSTWO! A wracając do 16.x. 2019r. to jakim cudem wpuszczono na salę osoby nie biorące udziału w tym teście? uczestników quizu było ok. 150,a sala pełna(ile ma miejsc?)
Reklama