UWAGA!

Wymiana doświadczeń z partnerami z Bułgarii

 Elbląg, Wymiana doświadczeń z partnerami z Bułgarii
fot. Policja

Po raz kolejny bułgarska delegacja odwiedza Elbląg i komendę policji. Wszystko w ramach unijnego projektu „Safe School - system współpracy samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i sytuacji kryzysowych”, który jest koordynowany przez Urząd Miejski w Elblągu.

Przedstawiciele władz miasta, policjanci oraz nauczyciele z Bułgarii poznawali wczoraj (14 stycznia) pracę elbląskiej policji, edukację, współpracę na linii policja – szkoła. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda realizacja policyjnych programów prewencyjnych, zwiedzili komendę, poznali funkcjonowanie klas mundurowych, byli obecni podczas szkolenia pododdziałów policji, a także poznać specyfikę naszego regionu.
       Projekt ma na celu wypracowanie współpracy z ośrodkami ruchu drogowego, powołanie w szkołach zespołów reagowania kryzysowego, przygotowanie uczniów do egzaminów na kartę motorowerową i rowerową, założenie szkolnych kół drogowych, zakup odblasków dla uczniów, a także organizacje turniejów z zakresu bezpieczeństwa drogowego. Docelowo ma to zaowocować wydaniem kompleksowych broszur związanych z bezpieczeństwem na drogach oraz zbiorem niezbędnych procedur w zakresie postępowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych w szkołach.
      
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama