UWAGA!

Wypadek motoszybowca

69-letni pilot został ranny w wypadku motoszybowca. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stegny koło Pasłęka. Mały motoszybowiec spadł na ziemię zaraz po starcie z wysokości kilkunastu metrów.

Na miejsce przybyli członkowie specjalnej Komisja Do Spraw Badania Wypadków Lotniczych. Szybowiec był zarejestrowany w Czechach i nie był związany z żadnym aeroklubem.
     - Pilot, z tego co wiemy, miał uprawnienia do lotów na szybowcach i motoszybowcach, nie był związany z aeroklubem, ale też nikomu nie zgłosił, że będzie latał, a każdy lot powinien być zgłoszony do Nadzoru Ruchu Lotniczego: to na razie udało nam się ustalić - powiedział Maciej Lasek, jeden z członków komisji badającej przyczyny zdarzenia.
     Ranny w wypadku pilot Mirosław D. trafił do szpitala w Pasłęku. Krzysztof Gago, lekarz dyżurny oddziału chirurgii powiedział, że pacjent był w stanie dobrym, ale wymagał operacji ortopedycznej:
     - Trafił do nas w stanie stabilnym, ale ma dwie złamane nogi. Odesłaliśmy go do szpitala wojewódzkiego w Elblągu na oddział ortopedii.
     Pierwsze informacje na ten temat mówiły, że być może przyczyną wypadku motoszybowca był silny wiatr. Maciej Lasek tego nie wyklucza.
     - Pogoda w sobotę była zmienna, ale pilot był doświadczony, ze stażem być może dłuższym niż ja żyję na tym świecie, więc podjął decyzję zgodną ze swoimi umiejętnościami - stwierdził Maciej Lasek.
     Specjalna komisja sprawdzi wszelkie okoliczności tego zdarzenia i wtedy być może poda przyczyny.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • tym wieku wizja perferailna sie zaweza i prowadzenie jakichkolwiek pojazdow jest niebezpieczne. prawo powinno zabraniac takich zabaw (rowniez prowadzenia samochodu)
Reklama