UWAGA!

Wypłynął kajakiem na ryby i nie wrócił (aktualizacja)

 Elbląg, Akcja poszukiwawcza na jeziorze Szeląg Wielki,
Akcja poszukiwawcza na jeziorze Szeląg Wielki, fot. arch. OSP Stare Jabłonki

Od niedzieli, 9 stycznia, trwały poszukiwania 32-letniego mieszkańca gminy Elbląg, który kajakiem wybrał się na ryby na jezioro Szeląg Wielki i z tej wyprawy nie powrócił. Tydzień później nurkowie odnaleźli jego ciało.

32-letni pan Michał w minioną niedzielę wypłynął kajakiem na ryby na jezioro Szeląg Wielki w okolicach Zwierzewa (gm. Ostróda). Mężczyzna od godz. 14 nie skontaktował się z rodziną i bliskimi. Jego zaginięcie zgłoszone zostało na Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie. Na jeziorze Szeląg Wielki rozpoczęły się poszukiwania, które trwały do późnych godzin wieczornych w niedzielę.

- Kilka minut przed godz. 19 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań zaginionego mężczyzny na jeziorze Szeląg Wielki. Podczas działań razem z innymi jednostkami straży pożarnej sprawdziliśmy łodziami całą długość linii brzegowej w poszukiwaniu mężczyzny, który wypłynął kajakiem na jezioro, nie skontaktował się z najbliższymi. Poszukiwania zakończyliśmy po godz. 21, mężczyzny ani kajaku nie udało się odnaleźć - informowała w niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna Stare Jabłonki na swoim profilu na Facebooku.

W akcji uczestniczyły również m.in. :JRG Ostróda, OSP Miłomłyn oraz policja. W poniedziałek (11.01) rano poszukiwania mężczyzny zostały wznowione i są do tej pory kontynuowane. Jak podkreśla st. asp. Michał Przybyłek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, warunki w jakich pracują służby są bardzo trudne.

- Tafla lodu na jeziorze Szeląg Wielki miała wczoraj 2 cm, wieczorem temperatura spadła do - 8 stopni Celsjusza. Jest to bardzo rozległy akwen, więc akcja jest trudna. Poszukiwania są prowadzone m. in. z użyciem drona - mówi st. asp. Michał Przybyłek.

- Zaginiony mierzy 180 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, o krótkich blond włosach i oczach koloru niebieskiego. Uszy normalne przylegające. Posiada widoczny zarost w postaci (brody i wąsów). Znakiem szczególnym jest brak fragmentu kciuka lewej dłoni. W dniu zaginięcia ubrany był w czarną kurtkę, czarne spodnie i czapkę oraz zielone kalosze - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

 

Aktualizacja z 16.01. Dzisiaj rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie poinformował nas, że nurkowie odnaleźli w jeziorze ciało zaginionego mężczyzny. - Rodzina potwierdziła jego tożsamość - poinformował nad st. asp. Michał Przybyłek.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama