UWAGA!

Wyróżnienie zobowiązuje

Piąta lokata w województwie, a tak naprawdę pierwsza w rejonie 100 km w akcji „Rodzić po ludzku to nie przywilej”, jest dla nas ogromnym zaszczytem - mówi Wiesława Jastrząb, dyrektor Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu.

- Myślę, że jest to dobry przyczynek do tego, co chcemy w szpitalu zrobić - kontynuuje dyrektor. - Wyróżnienie potwierdza, że pacjentki bardzo wysoko cenią to, co robimy w oddziale położniczym. Wysoko ocenili nas także ankieterzy, którzy przyjeżdżali do naszego szpitala, by zbadać, czy te warunki opisane przez nas w ankiecie są rzeczywiście takie, jak na papierze. Wyróżnienie zobowiązuje. Żeby utrzymać wysoką pozycję, trzeba nadal tworzyć odpowiednie warunki do pobytu naszych pacjentek w oddziale położniczym. Chodzi tu głównie o komfort, a można to osiągnąć poprzez modernizację wszystkich sal dla mam z dzieckiem i ich wyposażenie w kompletne zaplecze sanitarne. Trzeba zmodernizować lub dobudować kompleks zespołu porodowego z nowoczesną salą cięć cesarskich i traktem porodowym. Niezbędne są także nowoczesne sale dla porodów rodzinnych, bardzo obecnie popularnych. I takie warunki powinniśmy spełniać już w najbliższej przyszłości. Żeby nie być gołosłownym, opracowujemy szereg dokumentów pozwalających oszacować koszty inwestycji. Chcielibyśmy, żeby nasz oddział położniczy był najlepszym odziałem w Polsce - stwierdza Wiesława Jastrząb.
     O sukcesie Szpitala Miejskiego także w relacji radiowej Marty Hajkowicz:
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ratunku, a skąd to wyróżnienie !!!!!
 • Ja kilka lat temu też rodziłam w tym szpitalu i jestem zadowolona! ale należy pamiętać, że "rodzić po ludzku", to nietylko rodzić w komfortowych warunkach ( piękne sale itp.), ale przede wszystkim rodzić z fachowym, wyrozumiałym i serdecznym personelem!
 • Oddział Położniczy Szpitala Miejskiego jest bez wątpienia najlepszy w naszym mieście ! Pani Jastrząb się cieszy , ale to głównie zasługa Pań Położnych , które ciągle w naszym społeczeństwie są niedocenione ! BRAWO DROGIE PANIE ! Tylko tak dalej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pacjentka(2007-01-19)
 • Ja rodziłam trzy razy .Dwa razy w miejskim szpitalu , a raz w wojewódzkim.To jest niebo ,a ziemia pod każdym względem, a szczególnie personelu. Nie polecam przyszłym mamom "nowego szpitala" to smród, nbród i korupcja. A personelowi ze "starego" życzę dalszych sukcesów i dziekuje za troskę i wsparcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mamcia(2007-01-19)
 • Cieszę się, że szpital, w którym urodziłam mojego syna otrzymał wyróżnienie!!!! Warunki bardzo dobre, chyle czoła Położnym!!!!.....nie wszystkim lekarzom!!!! Wszystko oki, tylko więcej zrozumienia i cierpliwości dla młodych, uczących się bycia Mamusiami-kobiet. Poza tym, jeśli będę drugi raz mamą, to na pewno , będzie to ten szpital. Gratulacje!!!! Myślę, że nie spoczniecie na laurach, a dalej będziecie szkolić i rozwijać personel.
 • brawo!!!
 • Szpital nie ma laboratorium analityczneg !.Dobrze ,że rodzić" po ludzku "mogą a może muszą,też kobiety w stepie.Blok operacyjny(sala cięć?)na korytarzu,nie spełniający żadnych norm ,bez śluz,sal wybudzeniowych...jak mówił Konon,bez niczego.Piąte miejsce w województwie w drugim co do wiekości mieście to porażka całej ginekologii w Elblągu.Fajnie ,że w promieniu 100 km to najlepszy oddział położniczy ,chociaż jest to wątpliwe.Pewniejsze byłoby określenie promienia ok.kilkudziesięciu metrów,bo kilkaset obejmowałoby już szpital wojskowy.
 • Ciekawe,czy ankieterzy weszli do szpitala przez podparty od kilku lat belkami fronton .Ciężarne na oddział położniczy wchodzą od tyłu szpitala żeby im kawał cegły nie spadł na głowę. Zarządzanie szpitalem,a posiada on certyfikat zarządzania jakością 200?,to picowane zarządzanie.Picowaniu służą takie sukcesy jak piąte miejsce w województwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pac...jentka(2007-01-20)
 • W szpitalu jest laboratorium analityczne! Cegła na głowe nikomu nie spadła ! Co z tego , że w Wojewódzkim jest sprzęt i piękny blok z salą wybudzeń , a i tak pacjentki narzekają i wolą STARY !Bo to nie sprzęt , ale ludzie są ważni !
 • Rodziłam w tym szpitalu dwa razy i nie mogę złego słowa powiedzieć na nikogo z pracowników. Atmosfera w oddziale jest wręcz domowa. Chcę podkreślić, że nie tworzy jej specjalistyczny sprzęt wysokiej klasy a ludzie, którzy tam pracują. Polecam ten Oddział wszystkim przyszłym mamom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  staRÓŻka(2007-01-21)
 • Czytając wypowiedzi ,a szczególnie ostatnią próbuję zrozumieć dlaczego b.dobre warunki w WSz nie odpowiadają elblążankom.Po pierwsze chyba wpisują się tu osoby nie całkowicie spontanicznie , a po drugie patrząc na poziom wykształcenia,higieny, poziom życia statystycznej pacjentki trudno by poczuła się ona "rodzinnie",ciepło i bezpiecznie w nowoczesnym,spełniającym XXI wieczne normy otoczeniu .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacjentka(2007-01-21)
Reklama