Wytańczyli sukces w Anglii

Elbląg, Katarzyna Czyżyk i Mateusz Papużyński, para Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar", zwyciężyła w Anglii w turnieju par Młodzieżowych do lat 21
Katarzyna Czyżyk i Mateusz Papużyński, para Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar", zwyciężyła w Anglii w turnieju par Młodzieżowych do lat 21 (fot. Mieczysław Jaworski)

Katarzyna Czyżyk i Mateusz Papużyński, para Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar", zwyciężyła w Anglii w turnieju par Młodzieżowych do lat 21. Turniej odbył się w niedzielę, 17 stycznia we Frimley.

The Universal Open to the World Ballroom & Latin Trophies we Frimley (Anglia) odbywa się tradycyjnie w przededniu UK Open Championships, który rozegrany został dziś w Bournemouth.
       W turnieju Universal Open we Frimley w konkurencjach standardowych tańczyły dwie polskie pary: Mateusz Papużyński i Katarzyna Czyżyk z elbląskiego „Jantara" w kategorii młodzieży poniżej 21 lat i Szymon Kalinowski z Grażyną Grabicką ze Szczecina w kategorii amatorów.
       Elbląska para zwyciężyła w swojej kategorii, a biorąc udział również w turnieju par amatorskich w stylu standardowym zakończyła swój udział na 1/4 finału zajmując 15 miejsce (para, która znalazła się na miejscu 14 wchodziła do półfinałów).
       - W świecie tańca turnieje rozgrywane w Anglii są bardzo znaczące w karierze - mówi Antoni Czyżyk, trener elbląskich tancerzy. – Mam nadzieję, że dzisiejszy turniej UK Open, w którym startują w tańcach standardowych w konkurencjach Rising Stars i Amatorów również zakończy się sukcesem.