UWAGA!

Z elbląskiego MOSiR-u na wiceburmistrza Ostródy

 Elbląg, Piotr Kowal w gabinecie wiceburmistrza Ostródy
Piotr Kowal w gabinecie wiceburmistrza Ostródy (fot. pochodzi z fan page'a Miasta Ostróda na Facebooku)

Elblążanin Piotr Kowal został... wiceburmistrzem Ostródy. Dzisiaj odebrał akt powołania na to stanowisko. Przez ostatnie cztery miesiące był zastępcą dyrektora elbląskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wcześniej kierownikiem Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Grunwaldzkiej.

Piotr Kowal ma 34 lata, jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, ukończył filologię polską o specjalność komunikacja medialna. Od lat związany jest z elbląskim sportem, jako trener prowadzi m.in. zajęcia z siatkówki w IKS Atak.

W ostatnich latach pracował w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu, od 2017 r. był kierownikiem Hali Widowiskowo-Sportowej, a od 1 sierpnia tego roku wicedyrektorem tej instytucji. Po zaledwie czterech miesiącach odszedł ze stanowiska. Dlaczego?

- Otrzymałem ciekawą propozycję pracy od burmistrza Ostródy i postanowiłem z niej skorzystać i podjąć to wyzwanie. Uznałem, że to jest szansa, którą należy wykorzystać – powiedział nam dzisiaj Piotr Kowal, który od 1 grudnia jest pierwszym zastępcą burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka. Drugim jest Agnieszka Krupa.

- Ustaliłem z panem burmistrzem, że będą mi podlegać takie dziedziny, jak m.in. edukacja, sport, czy promocja. Wkrótce te wszystkie kwestie zostaną ustalone w regulaminie urzędu. Dzisiaj odebrałem akt powołania na to stanowisko – dodał Piotr Kowal, który stwierdził w rozmowie z naszą redakcją, że do pracy w Ostródzie będzie dojeżdżał autem.

W związku z rezygnacją Piotra Kowala w pracy w MOSiR doszło też do zmian organizacyjnych w elbląskiej instytucji. Od 1 grudnia zastępcą dyrektora MOSiR został Adam Krause, dotychczasowy kierownik elbląskich basenów. Jego z kolei miejsca zajął Marcin Jezierski, dotychczasowy główny specjalista ds. technicznych w CRW Dolinka. Więcej o zmianach w MOSiR napiszemy w czwartek. Czekamy na odpowiedzi w tej sprawie od kierownictwa tej instytucji.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama