UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z wizytą na ćwiczeniu Bull Run

 
Elbląg, Z wizytą na ćwiczeniu Bull Run
fot. plut. Bartek Grądkowski, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana

Dowódca Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód gen. broni Sławomir Wojciechowski oraz dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód gen. dyw. Krzysztof Motacki odwiedzili żołnierzy wielonarodowej grupy bojowej biorących udział w ćwiczeniu pk. Bull Run-12.

Ćwiczenia Bull Run to cykliczne szkolenie realizowane przez żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz grupy bojowej, która w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności (eFP - enhanced Forward Presence) Sojuszu Północnoatlantyckiego stacjonuje w Bemowie Piskim. Ich celem jest sprawdzenie zdolności do przemieszczenia pododdziałów na dużą odległość oraz prowadzenie działań obronnych. Bull Run to również zgrywanie pododdziałów, podnoszenie ich interoperacyjności oraz wyraz jedności i współpracy żołnierzy z różnych krajów, działających wspólnie pod flagą NATO. "Żołnierze grupy bojowej eFP szkolą się wraz z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną niedaleko jednego z najbardziej strategicznych miejsc w Europie, Przesmyku Suwalskiego." - powiedział dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód (WDP-W) gen. dyw. Krzysztof Motacki - "Dlatego naszym największym priorytetem jest utrzymywanie gotowości. Trenujemy razem, aby móc bez problemu realizować zadania, jeśli będzie taka potrzeba."

Obecna, 12 już edycja Bull Run, odbyła się w dniach 19 - 23 czerwca. W zajęciach brały udział pododdziały grupy bojowej eFP, wydzielone siły 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, a także elementy dowództwa i Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód oraz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dodatkowo ich działania były wspierane przez śmigłowce Mi-24, W-3 oraz samoloty F-16. Ogółem w zajęciach wzięło udział prawie 2000 żołnierzy oraz ponad pół tysiąca jednostek sprzętu.

23 czerwca szkolenie żołnierzy obserwowali dowódca Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód gen. broni Sławomir Wojciechowski oraz dowódca WDP-W gen. dyw. Krzysztof Motacki. Jak podczas wizyty powiedział generał Wojciechowski - "Jedną z naszych największych zalet jako Regionalnego Dowództwa Komponentu Lądowego jest nasza stała gotowość. Bull Run-12 udowodnił, że nasze siły są dobrze zintegrowane, interoperacyjne i gotowe do działania przez cały czas."

Wizyta w Bemowie Piskim była również okazją do spotkania z dowódcą 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej płk. Bogdanem Rycerskim oraz dowódcą grupy bojowej ppłk. Andrew G. Gallo.

ppłk Dariusz Guzenda, Wielonarodowa Dywizja Północny-Wschód
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama