UWAGA!

Zabrakło miejsc, ale to się może zmienić

 Elbląg, Zabrakło miejsc, ale to się może zmienić
fot. Anna Dembińska

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji dzieci do elbląskich przedszkoli. Z danych na dzień dzisiejszy wynika, że zabrakło 175 miejsc, głównie dla trzylatków. Sytuacja jednak może ulec zmianie, bo część rodziców zapisuje swoje pociechy do kilku przedszkoli jednocześnie.

Według najnowszych danych uzyskanych od dyrektorów przedszkoli na dzień 20 maja: w sumie zabrakło 175 miejsc dla dzieci od 3 do 6 lat oraz 54 miejsc dla dzieci dwuletnich. Najwięcej nieprzyjętych jest dzieci z rocznika 2010 (tj. trzylatków) - liczba wynosi 130 oraz dzieci urodzonych 2009r. (czterolatki) - nie przyjęto 43.
       - Na dzień dzisiejszy rodzice mogą zapisać dzieci w Przedszkolu nr 31, w którym jest tworzony dodatkowy oddział – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Możliwość dodatkowego przyjęcia dzieci będzie po 30 maja, a więc po czasie, w którym rodzice aktualnie przyjętych dzieci podpisują umowy z dyrektorem przedszkola. Zdarza się, że niektórzy rezygnują i nie podpisują umowy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Skandalem można nazwać brak miejsc dla dzieci w przedszkolach czy żłobku w Elblągu. Likwidujecie wszystko na rozkaz olsztyna. ALBO nastąpią zmiany na lepsze albo fora ze stołków nieudacznicy. Zmiany w Elblągu natychmiast. olsztyn u siebie buduje i wyposaża wszystko od podstaw a Elbląg to co???
 • a ja nigdy nie miałam problemu. ani z przedszkolem ani złobkiem. po prostu oboje pracujemy i dzieci sa przyjete. .. no co innego jak jedna mamusia z druga nie pracuja i wymagaja bóg wie czego. ..
 • ja pracuję i mąż mój też ale mamy problemy z drugim dzieckiem, zarówno ze złobkiem do którego dziecko nie dostało sie mimo że oczekiwalo w kolejce 2 lata, jak i z przedszkolem. I NIE WYMAGAM BÓG WIE CZEGO- do przemówczyni!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hania78(2013-05-20)
 • pracuje ja jak i mój mąż, do przedszkola nasz syn się nie dostał, może gdybym nie pracowała albo żyła w konkubinacie i była tzw, samotna matką, albo koleznke w um to by sytuacje przedstawiała sie inaczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie samotna matka(2013-05-20)
 • mi Pani z prrzedszkola nr. 23 powiedziała ze nie mam szans na przyjecie mojego dziecka, a za to odpowiada : wielce można" komisja i Pani dyrektor; -)
 • Znowu brak miejsc w przedszkolach i ponownie obwinianie o to Olsztyna. Chcę wyjaśnić, że to nie Olsztyn likwidował nam placówki przedszkolne przed wielu laty. .. a było to co najmniej kilkanaście lat temu. Tak się składa, że pamiętam dobrze te czasy jak koleżanki traciły pracę. Zlikwidowano kilka placówek. .. p-le nr. 2 przy ul. Podgórnej, p-le nr. 20 przy Królewieckiej(naprzeciw szpitala) p-le nr. 28 przy Szarych Szeregów p-le Wojskowe. Wówczas był niby niż demograficzny, nikt nie myślał co będzie dalej? Zrobiły to nasze władze nie kto inny i nie żaden Olsztyn. Teraz nie byłoby problemu. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anita.(2013-05-20)
 • mam blixniaaki w wieku 3 lat nie znalazło się dla nich miejsca, dlaczego? ja pracuje, mąz pracuje, pozostaje przedszkole niepubliczne i jakies 800 zł opłaty, hmm wracam do pracy i zostaje mi 300 zł- TO SIĘNAZYWA POLITYKA PRORODZINNA
 • Powinno się przeprowadzić selekcję dzieci - matki, które nie pracują, zresztą i pracowały nie będą, bo im się nie chce - oddalą dzieci do przedszkola dlatego, że nie płacą za opiekę odbierając pociechy o godz. 13 a mają święty spokój
 • Co za różnica czy się pracuje czy nie ??? Czy dziecko jest temu winne, że jest wysokie bezrobocie ???? Każde dziecko ma prawo do wychowywania się i rozwoju w gronie rówieśników, zdobywania wiedzy i umiejętności pod okiem specjalistów (tacy powinni pracować w tego typu placówkach). Każde dziecko ma prawo do równego startu w życie - a od tego jest państwo aby naszym dzieciom to zapewnić. Każdy patrzy na przedszkole czy żłobek przez pryzmat pracy i możliwości oddania dziecka do przechowalni, a nikt nie zwróci uwagi na inne aspekty. Czy dziecko jest winne tego, że matka czy ojciec jest bez pracy lub ma tylko 2 rodzeństwa i w ten sposób nie jest z rodziny wielodzietnej. Moje dziecko d przedszkola się dostało i współczuję dzieciom (nie rodzicom) które nie mają możliwości rozwoju z rówieśnikami ze względu na to, że nasze władze mają to w głębokim poważaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cotons(2013-05-21)
 • Podobno w Polsce rodzi się za mało o 200 tys. dzieci rocznie ale jak ma się rodzić więcej przy takich płacach nie piszę o średniej krajowej, każdy jakie są realne zarobki nie mówiąc o bezrobociu. Jak ma się rodzić więcej dzieci przy przeludnieniu mieszkań niezależne organizacji twierdzą że na dziś potrzeba polskiemu społeczeństwu 2 mln nowych mieszkań na które nie stać jest obywateli. Jak ma się rodzić więcej dzieci wobec takich problemów jak brak miejsca w żłobkach czy przedszkolach w interesie narodu nie ma takiej opcji pieniądze czy dzieci, na to muszą się znaleźć pieniądze bo od tego ilu rodziców zdecyduje się na dziecko zależy byt narodu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lolelb(2013-05-21)
 • Jednego nie rozumiem. XXI wiek, era komputerów i internetu - dlaczego więc, nie można już przy próbie zapisania dziecka do drugiego przedszkola tego wychwycić. To nie jest przecież takie skomplikowane.
 • to są kpiny! Jestem samotną matką i moje dziecko nie dostało się do żadnego publicznego przedszkola! Zapisałam młodego do przedszkola niepublicznego WIKI i wszystkim polecam. Opłaty nie są takie duże. Atmosfera świetna, bardzo mili ludzie polecam. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kuśka(2013-05-21)
Reklama