UWAGA!

Zadaj pytanie wojewodzie

Jutro do Elbląga przyjedzie nowy wojewoda warmińsko-mazurski Stanisław Szatkowski (SLD). Głównym celem wizyty są rozmowy z elbląską lewicą.

Między 7.15 a 8.00 wojewoda Stanisław Szatkowski będzie gościem elbląskiego programu Radia Olsztyn. Rzecznik Zbigniew Zemanowicz powiedział nam, że wojewoda nie znajdzie czasu dla pozostałych elbląskich dziennikarzy.
     W portElu do jutra czekamy na Wasze pytania do Stanisława Szatkowskiego. Pytania wpisujemy w rubryce ",... a moim zdaniem". Można też zadzwonić bezpośrednio do elbląskiej redakcji Radia Olsztyn - tel. 235 00 75.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dotychczasowe posunięcia nowego wojewody świadczą, że Elblag nadal będzie traktowany po macoszemu; czyżby olsztynianie mieli wobec Elbląga jakieś kompleksy czy zadawnione urazy... o co tu chodzi? elblązanin
 • Panie wojewodo, bardzo sprytne posunięcie, jeśli chodzi o wybór na wicewojewodę - kobiety. Tylko dlaczego nie jest to kandydatka z Elbląga. Byłby i wik syty i owca cała. Myślę, że należy respektować obietnice pańskich poprzedników. Tymbardziej, że łagodziły one konflikt między Olsztynem a Elblągiem odnośnie podziału administracyjnego. Nie uspokoi nastrojów elblążan, wybór kobiety na wicewojewodę nawet jeśli jest ich niewiele w sferach politycznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblązanka(2001-11-14)
 • oLSZTYN z Elblągiem nie współpracuje lecz go terroryzuje! Jak wygląda współpraca na zasadach partnerskich to wszyscy wiedzą bo przykład np. województw pomorskiego czy lubuskiego są aż nad to widoczne. Z tym że tam są miasta cywilizowane , a nie jak u nas banda spragnionych za wszelką cene władzy buraków!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gość(2001-11-14)
 • i znowu ta nonszalancja (żeby nie powiedzieć lekceważenie i pycha, i może mocniej chamstwo), co to znaczy, że nowy wojewoda nie znajdzie czasu dla innych dziennikarzy elbląskich, i jak tu lubić ten olsztyn (on sie poprostu nie da lubic), a pozniej pani redaktor Ulanowska na antenie vectry el i na lamach niniejszego portalu mowi, ze elblażanie wszystko i wszystkich krytykują, odnoszą sie do olsztyna z pogardą (jak kuba bogu, tak bog kubie), padly tez slowa o naszym miernym (niskim) poziomie intelektualnym i kulturalnym (niestety uniwerku jagielonskiego i opery to tu nie ma - za to mamy blisko uniwerek gdanski i teatr miejski (jeszcze), ktory w latach swej swietnosci dzieki zarzadzajacym nim ludziom (MAJ,TYM itd.), stal na napewno wyzszym poziomie niz teatr im. Jaracza w olsztynie), mieszkancom elblaga bardzo trudno zapomniec o faktach - pacyfikacja urzedu wojewodzkiego w elbląg (wywozka wszystkiego - biurka, kompy, drukarki, telefony, papier do drukarek itd.), rezonans zakupiony przez elblaski szpital ze środkow elblaskich sponsorow i elblaskiego spoleczenstwa (trzy lata niszczal w olsztynskim magazynie, a elblazanie jezdzili na badania do gdanska), radar z wyswietlaczem z jazowej przeniesiony pod nidzice, a zakupiony ze srodkow elbląskiego zarzadu drog - czyli znaszych podatkow drogowych, ostatnia sprawa teatru elblaskiego czyli europejskiego centrum kultury, slawne "BO NIE" rzecznika wojewody i wiele istotnych i mniej istotnych spraw swiadczacych o prawdziwej przyjazni miedzy naszymi miastami w ramach prężnie rozwijającego się nowego wojewodztwa warminsko mazurskiego w polsce nazywanego szuwarowo bagiennym, - i trudno sie dziwic, ze ludzie swoje frustracje i ... demonstruja w nie zawsze kulturalny i inteligentny sposob. Po obejrzeniu pewnej audycji telewizyjnej w vectrze i po przeczytaniu dwoch postow na niniejszym portalu nalezy wyciagnac jedynie sluszny wniosek - a mianowicie - elblażanie powinni zamknac twarze, nie wypowiadac sie na tematy ktorych nie rozumieja, bo za nich w ich imieniu wypowiedza sie ludzie kulturalniejsi, madrzejsi, lepiej rozumiejacy ich problemy, działajacy dla naszego wspolnego dobra i zrobia to (najlepiej) na falach naszego publicznego, dobrego, bo istniejacego od piecdziesieciu lat (bo od z gora piecdziesieciu lat polacy placa abonament czytaj podatek od "mania" odbiornika radiowego i telewizyjnego) radia olsztyn, wiec milczmy i klepmy biede z godnoscia, albo zapiszmy sie do samoobrony, zaopatrzmy sie w brony, nie zabraknie nam wiary, zaoramy te bagna i szuwary, portalu redakcjo droga, niech opusci cie trwoga, nie zdejmuj juz postow, choc tyle w nich ostow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ziutek z zulaw(2001-11-14)
 • Panie Wojewodo, lewica tyle mówi o szanowaniu procedur demokratycznych. W Elblągu odbyły się (chyba jedna z najbardziej demokratycznych form wypowiedzi) "konsultacje" w sprawie przynaleznosci wojewódzkiej miasta. Ich wyniki są Panu doskonale znane, czy wobec tego zamierza Pan działać w kierunku wypełnienia woli mieszkańców Elbląga?. Proszę nie odpowiadac ,że w dzisiejszej sytuacji ekonomicznej Polski na to nie stać, gdyż i tak bardzo duże pieniądze ida na utrzymanie województwa, a bez Elbląga Olsztyn będzie mógł sam wykorzystywać (jak mówiła poprzednia ekipa) pieniądze "pomocowe" Unii Europejskiej. Jednocześnie chcę zaznaczyć, gdyż być może nie dociera to do Pana, iż rozgoryczenie w Elblągu wzrasta i niezadowolenie z przynależności wojewódzkiej jest większe niż dwa lata temu
 • Czy Pan jako wojewoda bedzie myslal o Elblagu jak o drugim miescie w wojewodztwie? Czy srodki budzetowe dzielone beda sprawiedliwie, czy jak poprzednio? Czy jakiekolwiek organy wladzy wojewodzkiej beda u nas? Co z bezrobociem?
 • Panie Wojewodo skąd bierze sie w ludziach rządzących w Olsztynie tyle arogancji i buty, postepując w ten sposób pogłębiacie antagonizmy dzielące nasze miasta. Doskonale Pan wie że bez Elbląga województwo warm-maz. nie będzie istnieć. Czy nie zastanawia pana fakt że niezadowolenie w Elblągu nie spada a rośnie?
 • Adamo "Nasz" wojewoda powiedział w radiu El ze Elbląg to takie samo miasto jak Ełk, Giżycko itp tak więc nie ma mowy o sprawiedliwym dla nas podziale środków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojtek(2001-11-14)
 • Panie Ziutku żuławski! Cóż za wspaniałla licentia poetica!!!!! Mam nadzieję, że w ostatnim zdaniu tak sie tylko panu "rymneło" :))))) z powazaniem
 • precz ze s loniną wywal go z urzędu
 • Rokita powiedział wczoraj w tv, że nowi wojewodowie SLD są dyletantami. Pana pierwszev działania w pełni to potwierdzają. A szkoda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz(2001-11-14)
 • Panie Wojewodo Atutem Elbląga jest jego położenie. Elbląg ma najbliżej do największego rynku świata jakim jest Rosja przez Zalew Wiślany. Wszelkie służby graniczne są w porcie. Port Elbląg jest połączony z Rosją torem wodnym o długości 60 km o głębokości 3,5 m jednak u wejścia do portu Elbląg jest zamulony na odcinku 1,5 km do 1,7 m i dopuszczalne zanurzenie jednostek do Portu Elbląg wynosi 1,5 m , dopuszczalne zanurzenie jednostek zmniejsza się o wartość obniżenia poziomu wody, które może wynosić nawet 1,0 m wtedy gwarantowana wielkość zanurzenia jednostek wchodzących do Portu Elbląg wynosi 0,5 m / Prawo Morskie Locja www.polfracht.pl /. Średnie obniżenie poziomu wody waha się w granicach 0,3-0,4m. Dlaczego oczyszczane są inne porty, a nie Port Elbląg . Zalew Wiślany jest morzem i wszystkie jednostki handlowe i sportowe pływające bezpiecznie po stronie rosyjskiej zalewu nie mogą wpłynąć na polską część zalewu. Dlaczego wprowadzamy restrykcje w stosunku do najbliższego sąsiada jakim jest Rosja , a przecież w strategii dla województwa jest rozwój turystyki i handlu. Władze portu to Zarząd Portu, Rada Nadzorcza i Zgromadzenie Wspólników całość jest utrzymywana z dzierżaw terenów portowych przekazanych przez miasto , a nie z opłat portowych. Członkiem Rady Nadzorczej jest przeciwnik rozbudowy portu , drugim członkiem jest pracownik Urzędu Morskiego a prywatnie osoba świadcząca usługi pilotowe w porcie /koszt usługi 456 $ od barki powyżej 80m długości/ Port Elbląg ma zdolność przeładunkową 2 mln ton rocznie i może dać pracę dla tysiąca osób. Port Elbląg leży na trasie Moskwa- Kaliningrad - Elbląg- Berlin , na tej trasie ilość masy towarowej do przewiezienia jest ogromna trasa ta jest konkurencyjna do trasy Moskwa – Kaliningrad- Kilonia – Berlin. Dlaczego tolerowane jest blokowanie przez urzędników państwowych międzynarodowej trasy a blokowanie każdej innej trasy jest karalne. Dlaczego Port Elbląg jest 5,5 raza droższy od Portu Kaliningrad./ znikoma część tej sumy trafia do kasy miejskiej/ Po rozwiązaniu tych tematów Elbląg będzie z optymizmem patrzył w przyszłość. Z poważaniem Osoba zainteresowana transportem wodnym
Reklama