UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zadbaj o auto zimą

 
Elbląg, Zadbaj o auto zimą
fot. KMP w Elblągu

Policjanci przypominają o obowiązku dokładnego odśnieżania samochodu przed rozpoczęciem jazdy. W związku z opadami śniegu pojazdy pokryte są sporą warstwą śniegu i lodu. Na kierujących ciąży obowiązek ich dokładnego odśnieżania. Pojazd musi być tak utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

- Zalegający na dachu śnieg przy ostrym hamowaniu może zsunąć się na szybę, ograniczając widoczność kierowcy, lub też może spaść na inny pojazd – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Dokładne odśnieżenie pojazdu, przede wszystkim szyb i świateł, zapewni dostateczne pole widzenia kierowcy, prawidłowe działanie oświetlenia pojazdu, jak również czytelność tablic rejestracyjnych. Należy pamiętać o usunięciu z dachu pojazdu lub przyczepy auta ciężarowego śniegu i lodu, który, spadając, może spowodować uszkodzenie innego samochodu lub doprowadzić do wypadku.
      
       Kierujący, który przed rozpoczęciem jazdy dokładnie odśnieży auto zapewni bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego ale także uniknie mandatu.
      
       - Za „zbyt mało” odśnieżone auto czyli wtedy, gdy kierujący nie zapewnił sobie dostatecznej widoczności policjant może go ukarać mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych – dodaje Krawcewicz. – Jednak jeżeli śnieg z auta spadnie na inny pojazd wtedy mówimy już o spowodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym. Policjant w takim przypadku może zatrzymać prawo jazdy i… skierować wniosek o ukaranie do sądu.
      
       Jazda z nieczytelnymi lub zaklejonymi śniegiem tablicami rejestracyjnymi to wykroczenie, za które możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 100 złotych oraz 3 punktami karnymi.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama