UWAGA!

Zadbaj o auto!

2010-04-09
Aktualizowany 2010-05-11 08:00
Zadbaj o auto!

Za oknem jest coraz cieplej, co zachęca do wyjazdów za miasto. By nasza podróż była bezpieczna musimy pamiętać o sprawdzeniu w jakim stanie znajduje się nasz samochód. Minęła zima, a dziurawe drogi, które po niej pozostały nadal odciskają piętno na mechanizmach pojazdu, nawet jeśli z wierzchu tego nie widać. Na kompleksowy wiosenny przegląd zaprasza Państwa Warsztat  Mechaniki Pojazdowej Tomasz Wiktorowicz z ulicy Pomorskiej  27 B (wjazd od ul. Niepodległości).

Wielu kierowców wiosenną obsługę samochodu ogranicza do wymiany opon na letnie. Oprócz tego warto jednak poświęcić naszemu pojazdowi więcej uwagi. Jazda po dziurawych drogach powoduje uszkodzenia zawieszenia i układu kierowniczego. Objaw, który możemy rozpoznać sami, to różnego rodzaju stuki spod podwozia, słyszalne z reguły podczas pokonywania nierówności. Warto jednak nie zdawać się na własny słuch, lecz zlecić sprawdzenie podwozia mechanikowi. Szczególnie, że uszkodzone zawieszenie zmniejsza nasze bezpieczeństwo. Samochód mniej pewnie prowadzi się, może ściągać przy hamowaniu.
      
       Znane powiedzenie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dotyczy to nie tylko naszego zdrowia, ale też kondycji samochodu. Często usunięcie w porę wykrytej usterki niesie za sobą koszty rzędu kilkudziesięciu złotych, podczas gdy zaniedbanie może kosztować nas setki lub tysiące. Jeśli np. na czas nie wymienimy klocków hamulcowych zniszczą się również tarcze. Typowym przykładem prewencyjnej naprawy jest wymiana rozrządu. Producenci samochodów określają trwałość paska rozrządu na 60 – 120 tys. km. Wymiana kompletnego rozrządu to koszt kilkuset złotych, natomiast zerwanie paska, które skutkuje bardzo poważnym uszkodzeniem silnika może nas kosztować kilka tysięcy. Wymiana rozrządu jest szczególnie ważna, gdy kupiliśmy samochód używany i nie znamy jego historii. Zapewnienia sprzedającego trzeba w tym wypadku traktować z bardzo dużą rezerwą.
      
       Warsztat Mechaniki Pojazdowej Tomasz Wiktorowicz w Elblągu, przy ulicy Pomorskiej 27B (wjazd od ul. Niepodległości). Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, a w sobotę w godz. 8.00-16.00. Kontakt telefoniczny: 507 236 207. Firma oferuje komplesową obsługę klimatyzacji oraz najnowszą metodę odgrzybiania bez używania środków chemicznych. Warsztat dysponuje urządzeniem do komputerowej diagnostyki pojazdów, wykonuje naprawy zawieszeń, silników, układów hamulcowych oraz wydechowych. Przy okazji wizyty w warsztacie warto skorzystać z PROMOCJI – przy zakupie oleju wymiana jest bezpłatna.
      
      

       ----------------------- Reklama-------------------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej