UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaglądamy w oświadczenia majątkowe władzy

 
Elbląg, Od lewej: Rozalia Grynis, Michał Missan, Janusz Nowak i Artur Zieliński
Od lewej: Rozalia Grynis, Michał Missan, Janusz Nowak i Artur Zieliński

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiły się oświadczenia majątkowe wiceprezydentów, skarbnika i sekretarza Elbląga za 2019 rok. Nadal czekamy na publikację oświadczenia prezydenta miasta. Co zawierają już ujawnione formularze?

- Oświadczenie majątkowe prezydenta jak i przewodniczącego Rady Miejskiej nie wróciło jeszcze od wojewody. Gdy tylko tak się stanie, zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej – poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Dzisiaj publikujemy więc oświadczenia wiceprezydentów: Michała Missana (po raz pierwszy składał je w tej roli) i Janusza Nowaka, a także skarbnika miasta Rozalii Grynis i sekretarza miasta Artura Zielińskiego. Dotyczą roku 2019. 

Naszą uwagę w oświadczeniu Janusza Nowaka zwróciła kwota 5 tys. złotych dochodu, jaki otrzymał za zasiadanie w radzie nadzorczej Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Tę funkcję pełni od maja 2018 roku i miała to być funkcja społeczna. 

- Tak rzeczywiście było, ale w 2019 roku pan prezydent podjął decyzję o tym, bym otrzymywał za swoją pracę w radzie nadzorczej dietę, zgodną z przepisami. Stąd ta kwota za 2019 rok – powiedział nam Janusz Nowak.

 

Rozalia Grynis, skarbnik miasta

oszczędności: ok. 226 tys. zł (współposiadaczka rachunku bankowego z bratem ok. 45 tys. zł)

nieruchomości: mieszkanie o pow. 50 m kw. wartości 180 tys. zł, 11-metrowy garaż o wartości 7 tys. zł,

wynagrodzenie: 143,3 tys. zł; dochód za funkcję w radzie nadzorczej Pętli Żuławskiej – 7 tys. zł

samochód: opel Astra (2016)

kredyty: nie ma

 

Michał Missan, wiceprezydent

oszczędności: 30 tys. zł (wspólność małżeńska)

nieruchomości: 48-metrowe mieszkanie o wart. ok. 200 tys. zł (wspólność małżeńska)

wynagrodzenie: dochód z działalności gospodarczej – 88,6 tys. zł, dieta radnego – 27,7 tys. zł

samochód: toyota yaris (2016) wartości ok. 45 tys. zł

kredyty: mieszkaniowy – pozostało do spłaty 93,2 tys. zł; pożyczka bankowa – pozostało do spłaty 112 tys. zł (oba zobowiązania z żoną)

 

Janusz Nowak, wiceprezydent

oszczędności: 210 tys. zł (majątek odrębny)

nieruchomości: dom o pow. 199 m kw. i wartości ok. 600 tys. zł wraz z działką pod domem o pow. 434 m i wartości 50 tys. zł (użytkowanie wieczyste); niezabudowana przylegająca działka o pow. 58 m kw. o wartości 11,6 tys. zł (użytkowanie wieczyste); niezabudowana działka rolna o pow. 0,23 ha i wartości 12 tys. zł. (wszystkie nieruchomości współwłasność małżeńska)

wynagrodzenie: 97,3 tys. zł (netto, urząd miejski), dochód za pracę w radzie nadzorczej EPEC - 5 tys. zł; dochód za pracę w Radzie Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa – 14,3 tys. zł

samochód:honda civic (2006) o wartości 15 tys. zł i nissan murano (2011) – 45 tys. zł.

kredyty: nie ma

 

Artur Zieliński, sekretarz miasta

oszczędności: 20 tys. zł

nieruchomości: mieszkanie o pow. 95,3 m kw. i wartości ok. 300 tys. zł (współwłasność małżeńska), budynek garażowy wraz z gruntem o pow. 17 m kw. o wartości 8,4 tys. zł (współwłasność małżeńska)

wynagrodzenie: 123 tys. zł (umowa o pracę)

samochód: citroen c5 (2019), cena zakupu 132 tys. zł (współwłasność małżeńska)

kredyty: umowa pożyczki na zakup samochodu. Do spłaty 68,2 tys. zł.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama