UWAGA!

Zakaz dla ciężarowych

Elbląg, W końcu nadjeżdża kawaleria... Zasypane na bocznych drogach samochody czekały na pomoc często po kilkanaście godzin i dłużej
W końcu nadjeżdża kawaleria... Zasypane na bocznych drogach samochody czekały na pomoc często po kilkanaście godzin i dłużej

Trudna sytuacja na drogach sprawiła, że na terenie dziesięciu województw, m.in. także warmińsko-mazurskiego, wprowadzony został zakaz ruchu ciężarówek i zestawów pojazdów o masie przekraczającej 12 ton.

Zakaz obowiązuje od dziś do odwołania. W ostatnich godzinach Wojewódzka Komenda Policji w Olsztynie wydała jednak zarządzenie, które precyzuje, jakie pojazdy będą przepuszczane mimo ograniczenia ruchu ciężkich samochodów.
     Jak mówi szef sekcji ruchu drogowego elbląskiej policji, Ryszard Walczak, po naszych drogach bez problemów będą mogły się poruszać pojazdy, które jadą z jakąkolwiek pomocą np. żywnościową, ciężarówki, które przewożą łatwo psujące się towary, zwierzęta, zaopatrują ważne publicznie placówki oraz te, które służą budowie i utrzymaniu dróg.
     - Wszystkie samochody, które muszą szybko dostać się do miejsca przeznaczenia będą mogły kontynuować jazdę - zapewnia Ryszard Walczak. - Do tych, którzy jednak mogą poczekać - apeluję o przeczekanie złej pogody.
     W województwie warmińsko-mazurskim nadal odciętych jest od świata kilkadziesiąt miejscowości. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Ostródy, gdzie w wielu domach kończy się już żywność. Wojewoda poprosił o pomoc wojsko.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama