UWAGA!

Zakaz kąpieli – są już nowe znaki!

 
Elbląg, Zakaz kąpieli – są już nowe znaki!
fot. nadesłana

Nowe znaki Zakazu Kąpieli stanęły dziś w trzech lokalizacjach na terenie Elbląga. Mowa o miejscach, gdzie w sposób ryzykowny kąpią się elblążanie. Jeden znak stanął w rejonie mostu kolejowego w pobliżu ulicy Junaków, a dwa kolejne w okolicach tzw. ciepłej wody.

Znaki mają przede wszystkim ostrzegać, ponieważ zakaz kąpieli oznacza - ZAKAZ KĄPIELI, a jego łamanie może wiązać się z utratą zdrowia lub życia.
       Oznakowanie terenu przeprowadzili urzędnicy z Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego. Znaki są dobrze widoczne i pozostaje mieć nadzieję, że nie zostaną one zdewastowane, jak w poprzednich latach.
       Prosimy również o zgłaszanie przypadków kąpieli w niedozwolonych miejscach Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 55/ 239 30 40). Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku, o który apelujemy do wszystkich w kontakcie z żywiołem, jakim jest woda.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Proponuję jeszcze ustawić " czarne punkty" tak jak to było przy drogach. Może liczba utonięć w danym miejscu uchroni chociażby kilka osób przed podobnym losem.
 • Dobry pomysł, jak ktoś umie czytać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  prawdziwy_mijagi(2014-06-05)
 • To wszystko jest śmieszne, a co w zamian? Gdzie Elblążanie mają latem się kąpać czy popływać? Nie wszystkich stać na wyjazd do Kadyn czy nad morze. Czy to czasem Pan Kucharczyk nie był za likwidacją basenu miejskiego? Pozdrawiam.
 • Chciałbym zapytać gdzie w okolicy Elbląga jest akwen otwarty, w którym można pływać. Jelenia Dolina, czy tam również jest zakaz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ciekawyy(2014-06-06)
Reklama