UWAGA!

Zalanie w CSE Światowid

 
Zalanie w CSE Światowid
fot. nadesłana

Zalane studio telewizyjne oraz pracownie ceramiki i fusingu – dziś w nocy z powodu awarii instalacji wodociągowej została zalana część podziemi elbląskiego Światowida.

Powodem awarii było pęknięcie zardzewiałej rury. Woda znalazła się w kilku pomieszczeniach, które w ostatnich latach były remontowane i wyposażane dzięki pomocy Unii Europejskiej, samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego.
       - Straty są duże. Ich rozmiary szacujemy. Na razie skupiliśmy na tym, by z zalanych pokoi wynieść urządzenia i meble. Konieczne będzie osuszenie, remont, wymiana instalacji, wykładzin i mebli – mówi kierownik działu administracji Magorzata Bugajny.
       - Szczególnie martwimy się o kosztowny sprzęt, który znajdował się w studio telewizyjnym portalu eswiatowid.pl oraz o archiwum portalu – dodaje Justyna Kozłowska-Dyrla, która kieruje działem Wirtualne Centrum Kultury.
       Budynek przy Placu Jagiellończyka, w którym mieści się ośrodek kultury ma 50 lat.
       - Od szeregu lat zabiegamy o środki na remont i modernizację siedziby naszej i teatru im. Sewruka. Przede wszystkim potrzebna jest wymiana starych instalacji, które regularnie zawodzą i nie spełniają norm bezpieczeństwa. Nigdy nie wiemy co i w którym miejscu się zepsuje. W ostatnim czasie mieliśmy np. awarie rur wodociągowych w małej i dużej sali kinowej. Teraz zalana została część podziemi na poziomie -2. Wymiany domaga się nie tylko instalacja wodno-kanalizacyjna i hydrantowa, ale też m.in. instalacja elektryczna w całym budynku. Bieżące, doraźne interwencje nie rozwiązują problemów, bo nie wiemy sytuacja jak wygląda pod tynkami i betonem. Dlatego z taką determinacją zabiegamy o finansowe wsparcie remontu Światowida i teatru – mówi dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Antoni Czyżyk.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)