UWAGA!

Zamech już na rondzie

 Elbląg, Dzisiaj na rondzie zamontowano logo Zamechu
Dzisiaj na rondzie zamontowano logo Zamechu (fot. nadesłana)

Dzisiaj rano na rondzie u zbiegu ulic Teatralnej, Browarnej i Robotniczej zamontowano instalację nawiązującą do logotypu Zamechu, najbardziej znanego elbląskiego zakładu pracy po 1945 roku. Symboliczne odsłonięcie instalacji odbędzie się w środę o godz. 14.30.

Instalacja została wykonana w całości ze stali nierdzewnej, co ma ją zabezpieczyć przed wpływem warunków atmosferycznych. Waży ponad 700 kg i została wykonana przez firmę MetalExpert na podstawie projektu obecnych i emerytowanych pracowników Biura Konstrukcyjnego GE Power (spadkobiercy Zamechu). Dzisiaj zamontowali ją pracownicy Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, a oficjalne odsłonięcie odbędzie się w środę o godz. 14.30.

- Blisko rok temu w lipcu 2019 na rondzie odbyła się wizja lokalna, w czasie której sprawdzono jak atrapa dekoracji komponuje się z otoczeniem. W wizji lokalnej obok przedstawicieli GE Power brał również udział przedstawiciel Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego. Na tej podstawie zadecydowano o wielkości dekoracji – informuje Daniel Lewandowski z GE Power. - Współpraca ze wszystkimi podmiotami i interesariuszami uczestniczącymi w realizacji tego projektu była niezwykle udana i satysfakcjonująca. Myślę, że wspólnie udało się zrobić coś pozytywnego dla miasta i jego mieszkańców.

Przypomnijmy, że pod petycją w sprawie nadania rondu nazwy Zamech podpisało się ponad 4,5 tysiąca mieszkańców. Na tej podstawie władze miasta w kwietniu 2019 roku podjęły stosowną uchwałę. 1 maja minęło 30 lat od prywatyzacji Zamechu.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama