UWAGA!

Zaostrzenie przepisów dla piratów drogowych

 Elbląg, Zaostrzenie przepisów dla piratów drogowych
fot. nadesłana

Za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym kierowca straci prawo jazdy na trzy miesiące. Jest to znacznie dotkliwsza kara niż nawet wysoki mandat i może przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach – mówią policjanci.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się na prowadzenie auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy. Na ten sam okres - 3 miesięcy - uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym). Zmiany w przepisach są też znacznie bardziej surowe dla pijanych kierowców. Jazda, mając już pół promila alkoholu w organizmie, oznacza karę więzienia i zapłatę minimum 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Następny wyrok to już kara 10 tys. zł. Co więcej, takim kierowcom zostaną zawieszone uprawnienia do poruszania się samochodem na okres od 3 do nawet 15 lat.
       Zaostrzenie przepisów ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura wystarczy poczytać w necie albo oglądać tv i wiadomo że bezmózgi mają gdzieś to czy im się zabiera prawko czy nie i tak jeżdżą bez uprawnień podobnie z bandytami którzy prowadzą po spożyciu %. Jedyne co może odstraszyć to kosmicznie wysokie kary finansowe, żadne tam więzienie czy areszty za przekroczenie o 50 km/h w terenie zabudowanym mandat ponad 5 tyś za jazdę po pijaku ponad 10 tyś zł. karać, karać a jak bezmózgi nie mają z czego zapłacić to licytować to co mają a jak nie mają nic na licytację zamykać w karnych fabrykach aż odpracują mandat i zapracują w tym czasie na żarcie dla siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  7
  karaćkaraćkarać(2015-05-18)
 • Do karaćkaraćkarać, człowieku ty jesteś jakimś psychopatą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  axaxaxaxaxaxa(2015-05-18)
 • Temu "karać karać" stary do wanny właził i teraz są efekty. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  Kierooowca(2015-05-18)
 • axaxaxaxaxaxa w takim razie jak nazwiesz tych co kilka razy zostali zatrzymani za jazdę pod wpływem, lub nie posiadają prawka a jeżdżą? A może znasz sposób na tych bezmózgowców co śmieją się z prawa i uważają że są bezkarni i dalej są potencjalnymi zabójcami na drogach. Siedzą w więzieniu za nieumyślne spowodowanie śmierci i to cała ich kara, a sieroty i rodzina jeszcze ich karmi z podatków. I kto tu jest psychopatą, ktoś kto chce konkretnych kar, czy ktoś kto nagminnie łamie przepisy?
 • zgodzę sie z tym że tych piratów trzeba trochę okiełznać, ale szew policji w Elblągu nic nie robi z rowerzystami jeżdżą po ulicach bez kamizelek więkrzość rowerów niema żadnych świateł i błotników co jest obowiązkiem w tym pojezdzie a na dodatek nagminnie przejeżdzają przez pasy dla pieszych tam gdzie powinni rower przeprowadzić ze strony policji całkowity brak reakcji a za to wykroczenie jest 100 zł mandatu
 • Karol. .. światła, odblaski ok, przejeżdżanie przez przejście i nie tylko. .. ok, ale o co Ci chodzi z błotnikami? Bóg Cię opuścił. Może jeszcze tabliczka z wizerunkiem Matki Boskiej?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bosze......(2015-05-19)
 • Szew, więkrzość, litości.
 • Do karol75 - skąd ty masz człowieku te informacje ????? jakie kamizelki jakie błotniki i jakie światła (w dzień po zmroku to juz inna sprawa) ?????
 • Kieroowca, mój stary właził mi do wanny a twój stary w ciebie i teraz są efekty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karaćkaraćkarać(2015-05-19)
 • szalejących po naszych ulicach nie brakuje, szczególnie wieczorem, ale do nich należą też motocykliści a przepis y ruchu obowiązują wszystkich i tych również jadących rowerami -zatrzymuje sie przed przejściem, następne wsiada na rower by przejechać skrzyżowanie lub przejście a wg przepisu ma rower przeprowadzać Ostatnio zauwazyłem patrole policji na ulicach gdzie jest bardzo mały ruch pojazdów a winny byc tam gdzie jest duże zagrożenie wypadkowością. Droga Elbląg -Malbork -bardzo dużo linii ciągłych podwójnych, nagminne wyprzedzanie przez pojazdy z Malborka.
Reklama