UWAGA!

Zaproszenie do tańca

Elbląg, Zaproszenie do tańca

Kończą się przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup 2003, który rozpoczyna się w sobotę.

Jedną z najważniejszych polskich imprez tanecznych rozpoczną w sobotę o godz. 10.00 zmagania polskich tancerzy w wieku od 12 do 15 lat. W południe rozegrane zostaną międzynarodowe zawody dla najmłodszych - dzieci do 9 lat wykonają walc angielski, walc wiedeński, quickstep, sambę, cha-chę i jive`a.
     Tańce latynoskie i standardowe zaprezentują także ich starsi koledzy: młodzież w wieku od 12 do 15 roku życia oraz w wieku od 16 do 18 roku życia. Najbardziej widowiskowe zmagania - dorosłych tancerzy – rozpoczną się o godz. 14.00. O godz. 19.00 rozpocznie się gala finałowa, w czasie której będzie także można zobaczyć aktualnych mistrzów Polski - elbląską Formację Standardową Jantar I, zespół Koenig City Breakers z Kaliningradu oraz pokazy gimnastyki artystycznej.
     W niedzielę od godz. 10.00 tańczyć będą dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Od godz. 12.00 młodzi tancerze prezentować będą walc angielski, walc wiedeński, quickstep, sambę, cha-chę, jive`a, tango i rumbę. O godz. 14.00 rozegrany zostanie turniej tańców latynoamerykańskich dla dorosłych. W czasie finału drugiego dnia imprezy, który rozpocznie się o godz. 19.00, będzie można zobaczyć Formację Standardową Jantar II oraz niepełnosprawnych tancerzy z klubu Inte – Gracja z Wyszkowa. Oba zespoły to aktualni wicemistrzowie Polski w swoich kategoriach, grupa z Wyszkowa to także wicemistrzowie Europy i świata w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.
     Rozegrany zostanie również Międzynarodowy Integracyjny Turniej Tańca Sportowego z udziałem par tańczących na wózkach inwalidzkich. Jak informuje rzecznik Centrum Kultury Światowid, Justyna Kozłowska, swoją obecność na Festiwalu Tańca zapowiedział wojewoda warmińsko – mazurski Stanisław Szatkowski.
     Honorowy patronat nad Balic Cup objęli: minister edukacji Krystyna Łybacka, marszałek województwa Andrzej Ryński i prezydent Elbląga Henryk Słonina. Turniej zostanie rozegrany w hali MOS przy ul. Kościuszki 77a. Szczegółowe informacje na temat imprezy znaleźć można na stronie www.balticcup.swiatowid.elblag.pl. Patronat medialny nad festiwalem - portEl.
     Do piątku - 24 października bilety będzie można kupić po promocyjnej cenie - 15 złotych (trybuny). Po tym terminie kosztować będą już 30 zł. Miejsce przy stoliku kosztuje 50 złotych. Bilety do nabycia w kasie Światowidu.
     
     
     Zobacz także: "Święto tańca"
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama