UWAGA!

Zatańczą do muzyki Michaela Jacksona

 Elbląg, Zatańczą do muzyki Michaela Jacksona
(fot. nadesłane)

W ostatnich dniach sierpnia Formacja Standardowa "LOTOS-Jantar" ćwiczyć będzie z choreografem Arianą Schiessler najnowszy układ taneczny. Tym razem elbląscy tancerze zaprezentują się w tańcach towarzyskich do muzyki zmarłego niedawno Króla Popu, Michaela Jacksona.

Decyzja w sprawie wyboru muzyki do najnowszego układu formacji zapadła po podanych w pierwszych dniach marca tego roku informacjach o planowanej serii 10 koncertów w londyńskiej sali O2.
       - Program nasz miał towarzyszyć powrotowi artysty na scenę i zapowiadanej trasie koncertowej - mówi Antoni Czyżyk, trener
       elbląskich tancerzy.- Teraz będzie to swoisty hołd złożony Królowi Popu.
       Aktualnie tworzona jest muzyka do układu, którą usłyszymy w symfonicznej wersji. Nagrywa ją Orkiestra Filharmonii z Grodna, która wystąpi w Elblągu podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Tańca "Balic Cup". Jednak najnowszy program formacji zobaczyć będzie można dopiero w przyszłym roku.
       - Nowa choreografia przygotowywana jest przede wszystkim na Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych, które odbędą się w Elblągu w 2010 roku - dodaje trener. - Z kolei na tegorocznych Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych, na które zapraszam 10 października, zobaczyć będzie można odświeżoną wersję układu do muzyki Abby.
       Przypomnijmy, ostatni program formacji to układ zatytułowany "ABBA forever". W najbliższym sezonie "LOTOS - Jantar" tańczyć będą do muzyki tego zespołu, ale będzie to układ nieco zmieniony, w nowych strojach i pod tytułem "Mammma Mia!".
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama