UWAGA!

Zatrzymaj się przed przejazdem!

Elbląg, Zatrzymaj się przed przejazdem!

Na polskich przejazdach kolejowych co roku dochodzi do około 250 wypadków, przyczyną ponad 97 procent z nich nieostrożność kierowcy. Trwa ogólnopolska akcja „Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie”.

Kampania, której celem jest zapobieganie tragediom na przejazdach kolejowo-drogowych, potrwa do końca sierpnia. Do ogólnopolskiej akcji włączyli się także elbląscy funkcjonariusze policji. Przed przejazdem przy ul. Lotniczej zamontowana zostanie dodatkowa tablica ostrzegawcza. Natomiast we wtorek 25 lipca w godzinach od 10 do 12 w tym miejscu rozdawane będą ulotki i gadżety poświęcone zachowaniu bezpieczeństwa w czasie przekraczania przejazdów kolejowych.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A wystarczyłoby na każdym przejeździe postawić szlabany. To takie duże wyzwanie dla PKP w XXI wieku? 100% wypadków na przejazdach powoduje brak pieniędzy na szlabany.
 • tak? to przypomnij sobie 13 lutego 2003 kiedy to na przejezdzie kolejowym strzezonym przez droznika zginal Janusz Kulig :(
 • Jakie "Zwolnij przed przejazdem" ??!! Przed każdym przejazdem kolejowym trzeba bezwzględnie sie zatrzymać a nie zwolnić !! Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przyszły kierowca(2006-07-22)
 • W przypadku Kuliga winnym były PKP, więc na jedno wychodzi. A co do zatrzymania to nie przed każdym przejazdem kolejowym jest znak stopu. Czasami wręcz po jednej stronie jest (np. wyjazd z Mikoszewa w kierunku Kiezmarku od strony stacji Lotos), a po drugiej stronie nie ma. To kwestia widoczności i pewnie szybkości poruszania się pociągów.
 • to bylo wszystko ukartowane z kuligiem ktos gorszy polozyl pieniadz a ktos niezamknal szlabanu zeby drudzy byli pierwszymi
 • Do czytelnika dwa posty wyżej -> przed każdym przejazdem kolejowym zawsze trzeba się zatrzymać, czy jest znak stopu czy go nie ma, czy masz dobrą widoczność czy też nie. to są podstawowe zasady ruchu drogowego !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przyszły kierowca(2006-07-22)
 • Akcja jest słuszna. Miliony razy widziałam już jak kierowcy mkną przez przejazdy nawt nie zwalniając. Ludzie za takie przewiniania powinni od razu zabierac prawa jazdy, a nie dawać mandaty. Ile jeszcze ludzi musi zginąć żeby wreszcie do wszystkich to doszło?? A co do wypowiedzi odnośnie ukartowania śmierci sportowca to pomyśl co piszesz. Na pewno rozpędzony pociąg czekał specjalnie na niego żeby w niego uderzyć i zabić bo wiadomym było, że się przed przejazdem nie zatrzyma. Ludzie myślcie zanim coś napiszecie Pozdrawiam wszsystkich czytelników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2006-07-23)
 • Mając na uwadze przeczytane niektóre komentarze nalezy zauważyć iż nie każdy zna przepisy ruchu drogowego. Każdy kierowca obecny bądź przyszły powinien wiedźieć iż przed przejazdem kolejowym powinien zwrócić szczególną uwagę i upewnić się czy przez przejazd kolejowy nie przejeźdża pojazd szynowy. Przejazdy kolejowe z tzw. "rogatkami" znajdują się tylko w miejscach dużego natężenia ruch drogowego i kolejowego. Nie ma możliwości postawienia na każdym przejeździe dróżnika i "szlabanu" głównie z powodów finansowych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na akcję informująca o "Bezpiecznym przejeździe kolejowym" w dniu 25 lipca 2006r. w godzinach 10:00-12:00 na przejazd kolejowy przy ulicy Lotniczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Komisja ds. Bezpieczeństwa(2006-07-24)
 • Taka sama bezmyslnosc kierowcow ma miejsce na przejsciu dla pieszych, tylko ze ofiarami sa piesi a nie kierowcy. stopien nieznajomosci przepisow wsrod kierowcow jest, niestety, ewidentny.
Reklama