UWAGA!

Zawód z powołaniem

Dzisiaj swoje święto obchodzą pielęgniarki i położne. Chociaż narzekają na niskie pensje, to uważają, że ten zawód można wykonywać tylko wtedy, gdy ma się do niego powołanie.

Wizerunek pielęgniarki zmienił się w ostatnich latach. Siostry nie muszą już nosić czepków.
     - Na początku lat dziewięćdziesiątych pojawiło się takie rozporządzenie, które pozwoliło nam zdjąć czepki. One były bardzo twarzowe, ale włosy się wycierały na głowie i z tego powodu miałyśmy przedziałek w nieodpowiednim miejscu - żartuje Zofia Kasprowicz, pielęgniarka z oddziału chirurgii onkologicznej szpitala wojewódzkiego w Elblągu. - Teraz mamy takie małe znaczki, a pacjenci chyba się już przyzwyczaili.
     Jak dodają elbląskie pielęgniarki, w ostatnich latach musiały się także nauczyć wyrozumiałości. Nie wobec pacjentów, bo tej muszą mieć sporo na codzień, ale wobec polityków, z którymi wciąż toczą nierówną walkę o pieniądze.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ku uwadze decydentów. Ten zawód po prostu wymiera. Za kilka lat w przychodniach i szpitalach pojawi się skośnooki i rosyjskojęzyczny personel. A setki Pań, które się niechcący w tym kierunku wykształcą - zapewne wyjadą na Zachód.
 • i słusznie, co za darmo mają pracować, też mają rodziny na utrzymaniu...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lubeś(2004-05-12)
 • No to jak ten zawod wymiera i nasze musza wyjechac za granice, to co te obce beda tu robic? Czy ty wiesz o czym piszesz?
 • Wiem, basenik ci będą przynosić, jak przekroczysz 75 i zdemenciejesz (czego bynajmniej nie życzę).
 • Wymiera, bo nikt za takie śmieszne pieniądze nie chce robić tego co robią.Trzeba być nie tylko profesjonalnym, ale i odpornym na wiele rzeczy (szczególnie przy chorych leżących). W zawodzie zostaną tylko ostatni mohikanie.Wyjadą, bo jak pracować, to wiedzieć za co.Przyjedzie tania siła robocza.Tutaj ten zawód nie daje ani szacunku ani pieniędzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pesymista(2004-05-13)
 • Niektóre Panie pielęgniarki są bardzo dobre, a niektóre bardzo wredne. Leżałam ok. miesiąca w szpitalu i doświadczyłam wiele na sobie. Potrafiły wydzierać się na osiemdziesięcioletnie staruszki. Wszyscy lekarze byli w porządku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Była pacjentka(2004-05-13)
Reklama