UWAGA!

Zawżdy tak to bywało, gdy sto dni nauk zostało...

Studniówkowych szaleństw ciąg dalszy. W ostatni etap przygotowań do matury, krokiem poloneza, weszli wczoraj (15 stycznia) uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Studniówka to przypomnienie o zbliżającym się egzaminie, ale przede wszystkim dobra zabawa, która dla wszystkich była tej nocy najważniejsza. Zobacz zdjęcia i film.

- Dzisiaj jesteście zupełnie inni niż w szkole i tak powinno być. Życzę wam, żeby wasza studniówka była taka, że będziecie chcieli często do niej wracać pamięcią i będziecie ją wspominali jako jeden z najlepszych balów w życiu – rozpoczął dyrektor Jerzy Kawiecki.
       Po krótkich przemówieniach przyszedł czas na kluczowy element każdej studniówki, czyli słowa: „Poloneza czas zacząć”. Przywołani fragmentem "Pana Tadeusza", tegoroczni maturzyści wkroczyli na parkiet.
       - Poloneza uczyliśmy się od września. Zmieniały się koncepcje i mieliśmy troszkę problemów, ale ostatecznie daliśmy radę – mówił Dominik.
       W tą wyjątkową noc również strój musiał być szczególny. W blasku fleszy, maturzyści mienili się wszystkimi kolorami. Wśród pań dominowały głównie krótkie kreacje w przeróżnych barwach.
       - Moją sukienkę przyszykowałam specjalnie na tę okazję – mówiła Michalina, która dopiero dwa dni wcześniej odebrała kreację od krawcowej.
       Panowie w kwestii stylizacji byli bardziej podzieleni. Jako zwieńczenie studniówkowego garnituru część z nich wybierała muchę, a inni pozostawali przy tradycyjnym krawacie.
       - Zastanawiałem się czy wybrać na ten dzień krawat czy muszkę. W sklepie doradzali mi muszkę, ponieważ jest to podobno najczęstszy wybór na studniówki, ale właśnie dla tego zdecydowałem się na krawat – mówił Dominik.

  Elbląg, Zawżdy tak to bywało, gdy sto dni nauk zostało...
fot. Anna Dembińska


       Po sesji zdjęciowej, która niczym polonez, stała się nieodłącznym elementem balu maturalnego, przyszedł czas na długo wyczekiwaną zabawę.
       - Dzisiejszej nocy bawimy się w różnych rytmach. Przewidujemy trochę nowości, trochę klasyków i przede wszystkim dominować będzie muzyka taneczna, aby każdy odnalazł swój gust muzyczny. Myślę, że nikt nie będzie się dziś nudził, zarówno nauczyciele, jak i główni bohaterowie dzisiejszego dnia, czyli młodzież studniówkowa – zapowiadali Daniel i Kacper, didżeje na tym dancingu.
       Maturzystów pochłonął wir zabawy, ale zgodnie zapowiadali, że przygotowania do najważniejszego jak do tej pory egzaminu w ich życiu rozpoczną już niebawem.
       - Do studniówki przygotowywałyśmy się dość długo, bo jest to niewątpliwie wyjątkowy bal, a co do matury, to zaczniemy się uczyć już od przyszłego poniedziałku. Dzisiaj tylko zabawa – mówiły uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.
      

Michał Skorupa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama