UWAGA!

Zbiórka trwa

Prawie 1400 złotych przyniosła kwesta, która 1 i 2 listopada została przeprowadzona na elbląskich cmentarzach.

Dochód z kwesty zostanie przeznaczony na pomnik dla Czesława Kujawskiego, zmarłego w ubiegłym roku twórcy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” oraz na wykonanie tablicy pamiątkowej. Czesław Kujawski był wychowawcą kilku pokoleń elbląskiej młodzieży i opiekunem Polaków na Wschodzie. Jako działacz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” utworzył tam kilkanaście zespołów pieśni i tańca. Był pionierem w propagowaniu folkloru Żuław i organizatorem międzynarodowych festiwali m.in. „Bursztynowej Kolii Bałtyku” i Festiwalu Polskich Tańców Narodowych.
     Na cmentarzach przy ul. Agrykola i na Dębicy kwestowali byli członkowie „Ziemi Elbląskiej”, uczniowie Liceum Ekonomicznego i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Choć kwesta się zakończyła, nie kończy się zbiórka. Do 20 listopada jej organizatorzy: Mariola Dobrenko ze Stowarzyszenia Ziemia Elbląska i Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej będą zabiegać o pozyskanie pieniędzy od dużych firm. Wpłat na konto Stowarzyszenia można też dokonywać indywidualnie. Jak się dowiedzieliśmy, wpłatę 1000 złotych zadeklarowało już np. dwóch byłych tancerzy „Ziemi Elbląskiej”.
     - Tegoroczna zbiórka ma być pierwszą z wielu, a dochody z nich będziemy przeznaczać na odnowienie zapomnianych grobów wybitnych elblążan – zachęca Mariola Dobrenko.
     
     Oto numer konta: Stowarzyszenie "Ziemia Elbląska" BS Sztum 83090000-630698-2706-11-0 z dopiskiem - "Czesław Kujawski".
     
     
     Zobacz także: "Pamięci Czesława Kujawskiego…"
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama