UWAGA!

Zbliża się kolejne losowanie do OFE

29 stycznia 2010 r. ZUS przeprowadzi kolejne losowanie przydziału członków otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Kto nie chce być wylosowany, powinien jak najszybciej sam wybrać swój fundusz.

Losowanie przydziału do OFE obejmuje osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1968 r. i po raz pierwszy podejmując zatrudnienie nie zgłosiły się do żadnego funduszu (obowiązek ten nie dotyczy studentów i uczniów do 26. roku życia, którzy podjęli pracę w ramach: umowy- zlecenia, umowy o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie). Każdej osobie, która nie dopełniła tego obowiązku w ciągu 7 dni od podjęcia zatrudnienia, ZUS przypomina o konieczności zgłoszenia się do OFE - w grudniu zostało wysłanych 197 930 listów z takim przypomnieniem.
       W przypadku gdy osoba podejmująca pracę nie dopełni tego obowiązku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wzywa ją na piśmie do zawarcia umowy z Otwartym Funduszem Emerytalnym w terminie do 10 stycznia.
       Osoby biorące udział w losowaniu są przydzielane tylko do tych funduszy, które osiągnęły wyższe niż średnia stopy zwrotu w dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych i zarządzają mniej niż 10 proc. aktywów netto wszystkich OFE. W najbliższym losowaniu wezmą udział: Aegon OFE, OFE Allianz Polska, Amplico OFE, AXA OFE, Generali OFE, Pekao OFE, OFE Pocztylion.
       Z losowania wyłączone są trzy największe (pod względem liczby członków) fundusze emerytalne.
       Po losowaniu ZUS informuje poszczególne OFE o jego wynikach, a fundusze mają obowiązek poinformowania swoich nowych członków. Również Zakład prześle informacje do zainteresowanych, do którego funduszu trafili.
      
Karina Podlaszewska, ZUS Oddział w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no to teraz znowu rusza w teren agenci PIZETJU i beda nagabywac motac i klamac jak z nut inni tez nie lepsiejsi. .. .. tylko psy na nich spuscic. Dziadowska banda nierobow i klamczuchow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oszukany(2009-12-15)
 • Nie tylko PIZETJU. Mnie kiedyś wciagnęła babka z Pioniera a tego przejęła PKO. Dziadostwo stoi na 26 złotych jednostka a POLSAT już dawno powyżej 30 zł. No niestety = jesteśmy przymusowymi dawcami kapitału dla tego podupadającego finansowo kraju. Jak dla mnie to przekręt jak z książeczkami systematycznego oszczędzania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARY DINO(2009-12-15)
 • STARY DINO -chwalisz się potężną wiedzą mam nadzieje że natura chroni Twój rozum od przegrzania i że nie cierpisz na chroniczną migrenę. Cieszę sie że jest OFE i że chociaż 7,3% trafia na mój prywatny Rachunek (obojętnie jakie byłoby OFE) a nie do ZUS gdzie giną bezpowrotnie. A swoją drogą na emeryturę trzeba sobie uzbierać kapitał samemu chyba że komuś wystarczy 570zł netto od ZUSiku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyZUS(2009-12-15)
 • do antyZUS : nie chwalę się wiedzą bo wszystko jest w internecie. Tam też można obserwować jakie wyniki ma dany fundusz. A Ty nie chwal dnia przed zachodem słońca. Jeszcze kilka lat i zobaczymy jak pierwsi emeryci zaczną brać kasę z OFE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARY DINO(2009-12-16)
 • do STARY DINO- w OFE dostaniesz tyle na ile zapracowałeś, jest to zaledwie 7,3% twojego wynagrodzenia brutto. jeżeli pracujesz na czarno nic nie wpływa na rachunek a tym samym emerytura nie rośnie. Gdybysmy wpłacali na OFE to co bierze ZUS na pewno emerytury byłyby wyższe. wiec wiadomo że emerytura z ZUS+ OFE nie będzie zadowalająca bo to będzie około55% aktualnych zarobków. Emerytura ZuS+OFE+ IIIFIlar pozwoli utrzymać dotychczasowy standard życia, to jest diagnoza postawiona nie przeze mnie, ale przez fachowców- a wybór ma każdy, wierzyć lub nie. Jesli nie to na stare lata kolejka po paczkę do karitasu. pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyZUS(2009-12-16)
 • stooq.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARY DINO(2009-12-16)
 • Do antyZUS = w poprzednim poście podałem link do OFE - Niczego wielkiego się nie spodziewam - klikajac na wybrany fundusz można uzyskać wykres / chyba minimum 3 mieś / Efekty mają mierne / najlepszy jest Polsat / Ci co obracają naszą kasą nie mają pojęcia o inwestowaniu. Jak poleciała giełda przez kryzys OFE potraciło urobek kilku lat - a podobno w akcje inwestują mało - I co to jest za rentowność przez ostatnie 10 lat ??? Jak akcje KGHM w tym roku dały do 600 % pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARY DINO(2009-12-16)
Reklama