UWAGA!

Zdrowych świąt Bożego Narodzenia! Filmowe życzenia od portEl.pl

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was świąteczny film z życzeniami od wydawcy i redakcji Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl W tych dziwnych czasach życzymy Wam przede wszystkim zdrowia. Czego jeszcze?

 

 

 

„Czułość jest tą najskromniejszą odmianą miłości. To ten jej rodzaj, który nie pojawia się w pismach ani w ewangeliach, nikt na nią nie przysięga, nikt się nie powołuje. Nie ma swoich emblematów ani symboli, nie prowadzi do zbrodni ani zazdrości. Pojawia się tam, gdzie z uwagą i skupieniem zaglądamy w drugi byt, w to, co nie jest „ja”.

Olga Tokarczuk „Czuły narrator”

 

 

Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia i nowy 2021 rok będą dla Was czasem wzajemnej czułości, bliskości (mimo dystansu) i zrozumienia. A taki dziwny rok, który powoli za nami, niech się już nigdy nie powtórzy.

 

Życzą Wydawca i Redakcja portEl.pl

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No pięknie. Portel zaczyna cytowac Feministke oskarżająca Polaków o zbrodnie!! Skandal. Co z tego że wykształcona i "Nobel"?!
 • @Co ??? - Weź zluzuj; )
 • Wesołych dla całej redakcji :)
 • Kolinski nawróć się.
 • Przesympatyczny zespół :) Zdrowia wszystkim !
 • RobertKoliński 17 Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 18 Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg5.19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę»6.20 On Mu rzekł: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości». 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. Hashtagi: #lewactwo, #UchoIgielne, #TaxTheRich
 • @RobertKoliński - Lewacki świat się wali! Koliński mój "kandydat na. .. ."się nawrócił.
 • Portel, cytując w kontekście Bożego Narodzenia Olgę Tokarczuk, dla której Ewangelia nie jest źródłem Prawdy i Miłości (a wprost mówi, że chrześcijaństwo to największe zło tego świata), objawia w pełni swoją ignorancję i hipokryzję. Bowiem Święta Bożego Narodzenia wyrastają wprost z Ewangelii. To nie święta choinek, pierogów, karpia i śnieżynek. To narodziny Boga - Jezusa Chrystusa. I choćbyście nie wiem jak usiłowali nam wmówić jakąś laicką "magię świąt", to prawdy o Bożym Narodzeniu nic nie zmieni. Religijny aspekt Bożego Narodzenia wam nie odpowiada, ale mieć kilka dni wolnych od pracy pod pretekstem jakiegoś tam "bożego narodzenia"to już się nie gryzie z waszym laickim sumieniem. Ewangelia jest fe i be (to źródło "zbrodni"i "zazdrości"według waszej mentorki Tokarczuk), ale opłatek na stole położycie i będziecie wzruszać się przy kolędach o małym Jezusku. Obłudnicy!
 • @HASZTAG - Podobną logiką można uderzyć w Kościół. czy Jezus w swoim przekazie kazał księżom brać co łaska? Ale nie mniej niz 500 zł?
 • RobertKoliński Przydałyby się jeszcze życzenia dla tych, którzy obchodzą Szczodruszkę, czyli Godowe Święto, Szczodre Gody (Hody, kasz. Gòdë, śl. Gody, ros. Коляда́)– w tradycji słowiańskiej święto celebrujące przesilenie zimowe, poprzedzone Szczodrym Wieczorem. Zwycięstwo światła nad ciemnością symbolizuje czas, w którym zaczyna przybywać dnia, a nocy ubywać – tym samym przynosząc ludziom nadzieję, optymizm oraz radość. U Słowian Szczodre Gody ustanawiają początek nowego roku solarnego i obrzędowego i trwają nawet kilkanaście dni. Najważniejszym bogiem, któremu poświęcono Szczodre Gody był Weles, opiekun magii, wiedzy, bogactwa, bydła i dzikich zwierząt. W czasie Godowych Świąt istniał zwyczaj łamania i dzielenia się chlebem, a także wróżenia przebiegu przyszłego roku, np. pogody i zbiorów. Ścielenie słomy lub siana pod nakryciem stołu służyło wróżbom określającym przychylność losu na podstawie wyciągniętych słomek. Niektórzy badacze podają, iż rozścielenie siana pod miskami z jadłem miało na celu obłaskawienie sprawującego pieczę nad rodziną demona Siema, albo też bóstwa zboża i pól – Rgieła. Okresowi Szczodrych Godów towarzyszył również zwyczaj kolędowania, który pierwotnie związany był z radosnymi pieśniami noworocznymi oraz wywodzącym się jeszcze z tradycji słowiańskiej Turoniem, który symbolizował odrodzenie ziemi. #turoń, #PrawdziwyPolakSłowianin Hashtagi: #SlawaSlowianskimBogom, #MokoszyiWelesowiChwala
 • Świetny filmik :)cudowności na święta i nadchodzący nowy 2021 rok! :
 • życzę wszystkim mnie języka nienawiści
Reklama