UWAGA!

Zebraliśmy blisko 100 tysięcy złotych, a pieniądze nadal płyną

Elbląg, W Elblągu zebrano kwotę blisko 100 tys. zł, a to jeszcze nie koniec, bo pieniądze nadal płyną...
W Elblągu zebrano kwotę blisko 100 tys. zł, a to jeszcze nie koniec, bo pieniądze nadal płyną...(fot. Anna Dembińska)

Jest tylko jeden taki dzień w roku, kiedy wszystkie serca łączą się i chcą pomóc chorym dzieciom. Dochód ze zbiórki XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczony zostanie dla małych pacjentów z chorobami onkologicznymi. Nasze miasto podarowało na ten cel blisko 100 tysięcy złotych, a to jeszcze nie koniec. Na konto Fundacji Jurka Owsiaka wpływają pieniądze z lokalnych sztabików. Zobacz, jak w niedzielę bawiono się na starówce.

Organizatorem tegorocznego WOŚP był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta Elbląg, Młodzieżowy Dom Kultury, Galeria El, Muzeum Archeologiczno- Historyczne, Biblioteka Elbląska, ZHP, Regionalne Centrum Wolontariatu.
       Na ulicach naszego miasta kwestowało około 500 wolontariuszy, wraz z nimi żołnierze z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz elbląscy policjanci. Komenda Miejska Policji w Elblągu kwestowała- zorganizowali niebieskie patrole. Oficjalnie zakończył się pełnoletni Finał WOŚP, ale elbląski sztab czeka jeszcze dużo pracy.
       Do południa grały lokalne sztabiki tj. szkoły, gimnazja, inne instytucje. W Galerii El można było zobaczyć wystawę „Videolaboratorium”.
       Muzeum Archeologiczno- Historyczne gra z nami od kilku lat, dlatego jak zawsze byli odpowiednio przygotowani. Na odwiedzających czekała między innymi kuchnia wikińska, średniowieczna dyskoteka, koncerty, obozowisko rycerskie, sklepiki i loterie z „wośpowymi” gadżetami.
       W Bibliotece Elbląskiej im. C.K. Norwida zorganizowane zostały turnieje gier komputerowych, koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, prelekcje filmów, koncert Orkiestry Kameralnej i Symfonicznej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu i laureaci Stypendiów Artystycznych Miasta Elbląg.
       Tegoroczny Finał stawiał na zdrowie, na sport! W budynku MOSiR odbywały się między innymi: pokazy jazdy figurowej, zawody w short-track, hokeja, licytacje, ślizgawka dla wszystkich. Przystąpiliśmy także do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka „100 Turniejów w Tenisa Stołowego dla Jerzego”. W Centrum Sportowo Biznesowym odbył się I Międzywojewódzki Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2000. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował biegi przełajowe w ramach IV Biegu „Policz się z cukrzycą”- jest to inicjatywa Fundacji Jurka Owsiaka. Jak zawsze mogliśmy liczyć na Wojewódzki Szpital Zespolony, który zorganizował trzy loterie oraz ufundował tort dla wszystkich wolontariuszy w podzięce za pracę na rzecz dzieciaków. 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana przygotowała ciepłą grochówkę dla wszystkich wolontariuszy oraz chleb.
       Gorąco było w centrum naszej „wielkoorkiestrowej” zabawy - na Bulwarze Zygmunta Augusta. Główna scena ruszyła od godz. 16, odbyły się na niej koncerty takich zespołów, jak: GTC, Nashville, Popcore, Five of Green, Anima, Asteria. Licytacje cieszyły się dużą popularnością, elblążanie licytowali między innymi: dyrygowanie jednego utworu Elbląską Orkiestrą Kameralną podczas koncertu karnawałowego (30 stycznia – Teatr im. A. Sewruka); bilety okolicznościowe ZKM, „wośpowe” gadżety tj. koszulki, kubki, parasole.
       Na terenie Starego Miasta odbywały się także przejażdżki quadami za „wrzut do puchy” oraz pokazy ratownicze, Amatorskiej Grupy Antyterrorystycznej.
       W klubie Mimoza oraz Old Pub Jaszczur zostały zorganizowane koncerty. Nowością tegorocznego Finału były bezpieczne punkty, które kwestowały po godz. 19 w czasie trwania koncertów. Były one specjalnie oznakowane oraz chronione.
       Sztab Finansowy mieścił się w budynku Banku PEKAO SA, tam liczone były pieniądze, na obecną chwilę zebraliśmy 97 581,72 zł. Na konto Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka będą wpływać pieniądze, z których nie rozliczyły się lokalne sztabik, trafią także tam pieniądze z licytacji internetowych. Miejmy nadzieje, że tegoroczna suma przekroczy magiczną kwotę stu tysięcy.
       Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez Was nie moglibyśmy zagrać. Cieszymy się, że jesteście z nami od kilkunastu lat lub dopiero zaczęliście z nami współpracę. Pamiętajmy, gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej.
      
Ewelina Dżugan, biuro prasowe WOŚP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ojojoj, my, wielki Elbląg, pokrzywdzone województwo zebraliśmy 100 tysi a ten Olsztynek dwa i pół razy więcej. Nawet tu nie dają nam spokoju.
 • 100 tys brawo Orkiestra fajna sprawa aleee. .. Owsiak to taki hmm złoty panek i deszcz forsy dla TV i Polityków, bez Owsiaka czy z Owsiakiem ta impreza powinna być dobroczynna w 100% Potem piszą kupiliśmy xx aparatury, xx maszyn, xx karetek itd a jeśli policzyli byśmy całość to gdzie ta reszta kasy? i kto kogo i jak rozlicza ? Gdzie jest publiczne rozliczenie kosztów i wydatków w końcu to nasze pieniądze poszły na te Orkiestre.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wk..ny(2010-01-11)
 • Ale też NASZE pieniądze idące w podatkach trafiają na NFZ a w szpitalu prędzej umrzesz niż wyjdziesz zdrowy, trafiają na utrzymanie więźniów około 3 tysiące za miesiąc nic nie robienia. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodson(2010-01-11)
 • Ale też NASZE pieniądze idące w podatkach trafiają na NFZ a w szpitalu prędzej umrzesz niż wyjdziesz zdrowy, trafiają na utrzymanie więźniów około 3 tysiące za miesiąc nic nie robienia. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodson(2010-01-11)
 • Oby w tym roku pieniądze dotarły na konto WOŚP
 • a moje pytanie jest takie - z czego zyje Owsika przez 364 dni w roku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-01-11)
 • Arnold - Jesli uwazasz, ze WOSP da sie zorganizowac w jeden tydzien, to pokaz jak.
 • ta orkiestra nie jest tak do konca ok, bo tysiace dzieciakow - wolontariuszy wykonuja czarna robote zbierajac kase, a tymczasem ludzie z centrali fundacji w WArszawie z tej kasy finansuja swoje wyplaty, bo maja oni normalne umowy o prace jak w firmie prywatnej. tak trudno znalezc kilku wolontariuszy do pracy w biurze czy swoi ludzie musza zarobic?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-01-11)
 • Asteria wymiata !!!!! kozak zespół i powinien byc troche wczesniej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  asteriakadyny(2010-01-11)
 • Naprawdę super sprawa, ze tyle osob, organizacji, stowarzyszen, firm, telewizja, banki, wojsko, policja wspiera pomysł Owsiaka. Czyzby tylko on jeden w polsce wpadł na pomysł pomocy dzieciom ? Podejrzewam, że wielu robi to po cichu anonimowa, bez takiego rozglosu i takich kosztów, i takiego efektu medialnego. amerykanski ekonomista moze by powiedział, że koszty są wieksze od uzyskanego dochodu. ale w tej akcji liczy się co innego, nie ekonomia kapitalistyczna, to jakby cofniecie polski do czasow Gierka, kilka stacji telewizyjnych nagle pracuje za darmo. Dawny ustrój nie był taki zły skoro dzieki cofnieciu sie w czasie o 30 lat w ciagu jednego dnia w roku mozna wspomóc tak potrzebnym sprzetem naszą sluzbę zdrowia.
 • A ja się pytam, czy Urząd Miasta przeznaczył jakieś pieniądze na wsparcie organizacji WOŚP w Elblągu, a jeśli tak to w jakiej kwocie. Czy czasami nie było to znacznie więcej niż te uzbierane 100 tyś. Jeśli tak, to skuteczność tej całej hecy, okaże się dużo niższa, niż podaje Owsiak. A gdyby tak jeszcze doliczyć koszty poniesione przez różne służby jak Straż Pożarna, Policja i wojsko ? Do tej pory nikt jeszcze nie robił takich obliczeń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inżynier(2010-01-12)
 • Jesli policja kwestowala, to kto za to placil? Padatnicy?
Reklama