UWAGA!

Zespół Szkół Pijarskich świętuje 15 lat

 Elbląg, Zespół Szkół Pijarskich świętuje 15 lat
fot. nadesłana

Zespół Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu świętował jubileusz 15-lecia istnienia placówki. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w katedrze św. Mikołaja, której przewodniczył bp Jacek Jezierski, ordynariusz diecezji elbląskiej. Po niej odbyła się gala wręczenia nagród nauczycielom oraz uczniom, a następnie uczniowie zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny.

W mszy św. wzięli również udział prowincjał Polskiej Prowincji Pijarów, o. Mateusz Pindelski SP, o. Sławomir Dziadkiewicz SP - asystent ds. szkół, ojcowie pijarzy z Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Łowicza, Warszawy, Poznania oraz kapłani diecezjalni. Ojciec prowincjał podziękował Diecezji Elbląskiej za zaufanie wyrażone w zaproszeniu pijarów do prowadzenia szkoły przez ówczesnego bpa Jana Styrnę. Podkreślił również wagę chrześcijańskiej edukacji cytując św. Józefa Kalasancjusza: "Jeśli od najmłodszych lat będzie wychowywać się dzieci w pobożności i nauce, można spodziewać się szczęśliwego biegu całego ich życia... Czy trzeba coś dodawać?". Po mszy natomiast odczytał list o. generała Zakonu Pijarów - Pedro Aguado Cuesta SP, który przyznał dyplom konfraterni (braterstwa) ks. prałatowi Stanisławowi Błaszkowskiemu - proboszczowi parafii katedralnej. Po zakończonej mszy św. zaproszeni goście udali się do Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida, gdzie odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 15-lecia szkoły. Podczas niej nagrodzeni zostali nauczyciele oraz uczniowie. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny. Podczas uroczystości obecni byli również przedstawiciele samorządowi - pan Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko-mazurski oraz pani Małgorzata Adamowicz, dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatura w Elblągu.

o. Rafał Roszer SP, Zespół Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A fotki z imprezy to gdzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  Leonsjo(2019-12-11)
 • najlepsza szkoła w mieście, do tego bez politykowania,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  10
  Sner(2019-12-11)
 • Najlepsza i najbezpieczniejsza szkoła w mieście. Co do tego nie ma wątpliwości.
 • Szkoła jak każda inna i z różnymi uczniami jak w każdej placówce. Otoczka tylko zrobiona, że niby wszystko super. Moje dziecko chodziło do tej placówki 6 lat i zdobywało tytuły laureata konkursów przedmiotowych, uczyło się świetnie ale nie o to chodzi. Ta cała chora otoczka tej szkoły, typu dramat jak dziecko (bo rodzic zdarzyło się że raz zapomniał)nie przyjdzie ubrane na galowo na dzień Kalasantyński, ciągłe zbiórki na pseudobiedne rodziny szkoły i wiele innych idiotyzmów, którymi w normalnej szkole się nikt nie zajmuje. Cała masa dzieci z problemami, niedostosowanych społecznie, z ADHD, i innymi zaburzeniami. A otoczka jest taka, że u pijarów wszystko super tylko dlatego, że zamiatają wszystko pod dywan. Były i są bójki w tej szkole, zdarzyły się też ciąże, palenie papierosów i nie tylko. Jedna wielka ściema, że niby wszystko doskonałe i z najlepszą młodzieżą. A jaka młodzież trafiła tam t wszyscy wiedzą.
 • Zakłamanie, jak to w tej instytucji.
 • Jak nauczyciel jest chory to ten zastępujący nie robi nic na lekcji. Większość sukcesów to praca własna ucznia + korepetycje po lekcjach. Muszą się sami uczyć bo pani nie ma tygodniami. Nikogo nie interesuje jaki będzie tego efekt. Nie do pomyślenia w normalnej szkole.
 • Bardzo niski poziom nauki w tej szkole wręcz żenujący. Mam porównanie poziomu edukacji syna który chodzi do klasy VII do SP 19 a jego kolegów uczęszczających do Pijarów. Poziom j. angielskiego żenujący, matematyka banalne podstawy, chemia fizyka tragedia. I co z tego że chłopcy mieli w 6 klasie powyżej 5,0 niestety w zwykłej szkole publicznej nie dali by rady. Jak widzą jaki ogrom materiału przerabia syn w SP 19 to łapią się za głowę, wręcz przeraża ich ogrom sprawdzianów jakie ma syn w ciągu tygodnia. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  sław111111(2019-12-16)
Reklama