UWAGA!

Zgłoś autobus do kontroli

Elbląg, Kontrolę autobusu należy zgłosić najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem
Kontrolę autobusu należy zgłosić najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem (fot. KMP Elbląg)

Ferie to czas wycieczek, wyjazdów na zimowiska. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, opiekunów i organizatorów wypoczynku, jak również mając na uwadze bezpieczeństwo przewożonych dzieci i młodzieży, policjanci kontrolować będą stan techniczny autobusów oraz trzeźwość kierujących pojazdami.

W związku ze zwiększoną ilością wyjazdów na wycieczki, przypominamy organizatorom i rodzicom o wcześniejszym zgłaszaniu informacji o planowanym wyjeździe autobusów – najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem, podając miejsce i godzinę zbiórki. Zgłoszenia przyjmuje Wydział Ruchu Drogowego (telefon (55) 230-15-99) oraz oficer dyżurny pod numerem telefonu (55) 230-15-55.
       - Policjanci podczas takiej kontroli drogowej sprawdzą trzeźwość kierowcy, wymagane dokumenty oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdu – wyjaśnia sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Policjantów należy wezwać w każdym przypadku szczególnie, jeżeli mamy zastrzeżenia, co do stanu trzeźwości kierowcy lub mamy zastrzeżenia do stanu technicznego pojazdu.
       Rodzice lub inne osoby, pod których pieczą pozostają dzieci, powinni pamiętać o tym, aby przed podróżą opiekunom wycieczki przekazać informację o ewentualnych kłopotach zdrowotnych lub chorobach dziecka oraz poinformować o lekarstwach, jakie przyjmują dzieci. Dzieciom nie należy przekazywać lekarstw, aby same je zażywały bez wiedzy opiekunów.
       Jeżeli w autokarze są pasy bezpieczeństwa, należy pamiętać o ich zapięciu, zarówno przez opiekunów, jak i przez dzieci.
      
oprac. A na podst. info. KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jesteście ŚMIESZNI!!! Jak policjant może na drodze sprawdzić stan techniczny autobusu??? Od czego jest przegląd techniczny??? To może na badanie okresowe powinno się jechać z autobusem na komendę policji? Polecam przewoźnikom: będzie taniej! Polska histeria z wzywaniem policji nie ma podobnego przykładu nigdzie indziej w Europie. Ludzie, zajmijcie się swoimi gratami, a nie pouczajcie profesjonalistów, co i jak mają robić. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  plusexpress(2010-01-31)
 • Prawda jest taka koleżko po fachu, że przewoźnicy oszczędzają na podstawowych naprawach a badania to sobie można załatwić, wszyscy o tym wiemy więc nie podskakuj!
 • Nie wiem kim jesteś i może ty sobie badania załatwiasz. Jeżeli tak jest, to na 100 % będziesz miał niespodziankę na drodze. To tylko kwestia czasu. Ja wolę tego uniknąć. Prosta zasada: rób przy sprzęcie to, co należy zrobić. Wszystko w temacie. I nie potrzeba zbędnych kontroli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  plusexpress(2010-01-31)
 • Ja akurat coś mogę powiedzieć na temat "Plus-Expressu". Korzystamy z ich usług od kilku lat i nawet nie wzywamy policjantów. Zawsze wszystko ok. Bezpiecznie i sprawnie. Tak trzymać panowie W. i B.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pi. Ar.(2010-02-01)
 • Krokodyli nasłać, to dopiero są ku. .. y
Reklama