UWAGA!

Zielone światło dla rozbudowy szpitala

 Elbląg, Zielone światło dla rozbudowy szpitala
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Aż dziesięć firm wystartowało w przetargu na rozbudowę i modernizację Szpitala Miejskiego Świętego Jana Pawła II. Wiele wskazuje na to, że inwestycja dojdzie do skutku, bo ceny niektórych ofert mieszczą się w limitach określonych przez szpital.

Dzisiaj w Szpitalu Miejskim odbyło się otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę i modernizację placówki. Postępowanie obejmuje dwa zadania: budowę bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią i zapleczem jako nowego skrzydła szpitala przy ul. Komeńskiego oraz modernizację oddziałów: pediatrycznego, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrycznego. Każda z firm mogła złożyć oferty na oba lub tylko jedno zadanie. Szpital oszacował łączny koszt robót na prawie 42,5 mln złotych brutto, w tym budowę bloku operacyjnego na 27,9 mln złotych.

W przetargu wystartowało aż 10 firm m.in. z Warszawy, Gdańska, Sopotu, Poznania i Elbląga, każda z nich udzieliła 36 miesięcy gwarancji na wykonane prace.

Najtańszą ofertę na budowę bloku operacyjnego złożyły firmy: Kamaro z Gdańska – 24 mln 950 tys. zł, Przembud Gdańsk (25 mln 811 tys. zł) i Hochtief Polska z Warszawy (27 mln 592 tys. zł). Najdroższą – Mostostal Warszawa – 39 mln 232 tys. zł.

Modernizację oddziałów najtaniej wyceniły: firma Kamaro (15 mln 906 tys. zł), Zakład Ogólnobudowlany Tomasz Klecha z Elbląga (17 mln 144 tys. zł) i Hochtief Polska (18 mln 732 tys. zł). Najdrożej - PBO Pedbud z Gutkowa - 20 mln 273 tys. zł

Komisja przetargowa po otwarciu ofert będzie szczegółowo je analizować i decyzję o rozstrzygnięciu powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. Wiele wskazuje na to, że inwestycja dojdzie do skutku, bo licząc najtańsze oferty z pierwszego i drugiego zadania kwota 42,5 mln zarezerwowana na ten cel przez szpital nie powinna zostać przekroczona.

Przypomnijmy, że to drugie podejście do tej inwestycji. Pierwsze postępowanie w tej sprawie zostało unieważnione, bo ceny potencjalnych wykonawców przekraczały możliwości finansowe placówki. Po okrojeniu zakresu prac (zrezygnowano z modernizacji części oddziałów) szpital ogłosił nowy przetarg.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama