UWAGA!

Zima wróciła - uwaga na kolizje

 
Elbląg, Zima wróciła - uwaga na kolizje

Tylko w ciągu kilkunastu godzin doszło w Elblągu do 10 kolizji. Przy ul. Pułaskiego zderzyło się aż 5 pojazdów. W większości były to jednak niegroźne stłuczki. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i ograniczanie prędkości w szczególności w przypadku pokonywania łuku drogi, zjeżdżania ze stromej jezdni, a także wtedy, gdy jedziemy za innym pojazdem.

W tym ostatnim przypadku ważne jest, aby zachować odpowiednia odległość miedzy pojazdami. Oczywiście taką, która da nam czas na reakcję w przypadku np. gwałtownego hamowania. Ponadto, co ważne: wybierając się autem za miasto bądźmy przygotowani na to, że możemy „zakopać” się samochodem i utknąć. Warto zadbać więc wcześniej o to, by mieć naładowany telefon komórkowy, zatankowany samochód oraz zabrać ze sobą niewielką łopatkę lub też linkę holowniczą. Akcesoria te pomogą nam wydostać auto z zaspy lub bezpiecznie zaczekać w nim na wezwaną pomoc.
       Kolizja – jeżeli doszło do kolizji, a nie ma osób poszkodowanych (nikomu nic się nie stało) należy usunąć pojazdy z drogi i spisać stosowne oświadczenie, wykonać szkic sytuacyjny. Oświadczenie powinno być sporządzone w dwóch egzemplarzach jasno określające winę kierującego. Jeżeli istnieją trudności z ustaleniem winy, istnieje podejrzenie kierowania autem po alkoholu lub brak jest kompletu dokumentów u jednej ze stron – wezwijmy na miejsce policję.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nowacki traktuje wszystkich kierowców jak półgłówków którzy nie widzą co się wokół nich dzieje dookoła.
 • i dobrze że tak traktuje, bo jak wczoraj popatrzyłem co się dzieje to faktycznie wygląda na to że kierowcy nie wiedzą
 • nie zapominaj że tez się łapiesz do tego grona
 • zachować odpowiednią odległość za poprzedzającym pojazdem to polski przepis, na Zachodzie jest to sciśle określona odleglość w metrach. dla wielu polskich kierowców jazda na zderzaku to norma, najwyzsza pora, by w Polsce, gdzie jest najwięcej wypadków w Europie wprowadzić zachodnie przepisy.
 • i zachodnie standardy z autostradami bez ograniczeń prędkości.
 • Niestety niektórzy kierowcy nie potrafią jeździć. ..
 • i zachodnie zarobki, zachodni standard życia itp.
 • Warto by spółdzielnie mieszkaniowe i właściciele terenów też pomyśleli o chodnikach śliskich, na których ludzie się przewracają. Np. Na Ogólnej przed sklepami nikt nie dba o posypanie tego miejsca z resztą generalnie na ulicach widać brak piasku - SKANDAL !!!!!
 • srandal. .jak ktoś jest sierota to i na pustyni poslizgnie sie na sniegu
 • przyczyna tych kolizji to przeważnie brak odpowiedniej odległości i jazda tz na zderzaku. trzeba przyjąć odpowiednie odległości -długość łączną drogi miedzy pojazdami to 9 długosci pojazdu naszego. tylko zaraz będziesz wyprzedzany. jest ślisko i ta odległosc jest prawidłowa. ja mam zasade, którą s tosuje od lat -gdy widze, że mogę mieć kłopoty z wyhamowaniem ratuje się wjeżdżając prawym kołem w leżący snieg na poboczu i zawsze się zatrzymasz nie uszkadzając samochodu. osoby, które mają słaby refleks i mało przejechanych kilometrów lepiei w trudnych warunkach nie powinni jeżdzić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WETERAN(2013-01-14)
Reklama