UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Złóż wniosek o dotację na zabytki

 
Elbląg, Złóż wniosek o dotację na zabytki
fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
Reklama

Od 2 stycznia do 28 lutego można składać wnioski o dotację celową na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na terenie miasta Elbląga.

Miejsce składania wniosków:
       1. Biuro Podawcze Urzędu Miejskiego w Elblągu ul. Łączności 1 (gdy wniosek składany jest osobiście);
       2. na adres Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu, 82-300 Elbląg ul. Łączności 1 (gdy wniosek przesyłany jest pocztą).

Wnioski mogą składać podmioty, które posiadają tytuł prawny do obiektu wpisanego indywidualnie do rejestru zabytków wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego i nie są zaliczone do sektora finansów publicznych.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 28 lutego 2020 r. (piątek) o godz. 14.30. Wnioski, które wpłyną po terminie, zostaną zarejestrowane, ale nie będą podlegały ocenie. Zgodnie z art. 79. ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t. j. Dz. U. z 2018 r., poz. 2067 ze zm.) przy rozpatrywaniu wniosków o udzielenie dotacji nie mają zastosowania przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego.

Niezbędne informacje dostępne są w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu, pod numerem telefonu: 55 239 32 34, a ponadto na stronie internetowej.

Departament Urbanistyki i Architektury UM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Mam pytanie. Czy Konstale też wpisano na listę zabytków ? Jeżeli tak, to całą pulę dofinansowania zgarną Tramwaje Elbląskie i dla nikogo innego już nie starczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  Uti(2020-01-02)
 • Przecież w U M nie ma kasy na nic . To WRESZCIE jest czy bujanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2020-01-02)
 • Przepraszam, że pytam, a czy konserwator w naszym mieście żyje, bo jakoś o nim cicho. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2020-01-02)
 • Informacja i właściwe zdjęcie. Po co składać wnioski jak tutaj na wszystko brakuje? Przecież właściciel takiego budynku usłyszy: nie ma, nie w tym roku, możne później, lub dostanie dofinansowanie 2 tyś i miasto uważa sprawę za załatwioną. A gdzie konserwator? Po co takie pozory?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  jimii(2020-01-02)
 • Z autopsji .... to zwykła farsa , złożyliśmy wniosek w zeszłym roku i po dłuższym okresie uzyskaliśmy decyzje ... nie bo, nie ! Tak generalnie wygladała decyzja UM . Dlatego to zwykła strata czasu , lepiej czas na wypełnianie wniosku poświecić na spacer z psem .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  Ciekawy obiekt (2020-01-03)
 • na moją starą nie dostanę dotacji (:
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jerzy_(2020-01-04)
Reklama