UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarł Andrzej Rusznicki

 
Elbląg, Zmarł Andrzej Rusznicki
(fot. MOS Elbląg, pixabay.com)

W wieku 65 lat zmarł Andrzej Rusznicki, wychowawca i trener kilku pokoleń piłkarzy ręcznych w Elblągu. Jego podopieczni w 2002 roku pod szyldem MKS Truso Elbląg wywalczyli złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Andrzej Rusznicki urodził się 29 kwietnia 1955 roku. Był absolwentem Technikum Mechanicznego, które było kuźnią szczypiorniaka w Elblągu. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, uzyskując dyplom trenera i nauczyciela wychowania fizycznego.

Od 1979 roku pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 14, był też nauczycielem w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Elblągu oraz wieloletnim trenerem piłki ręcznej w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Truso Elbląg, a także Olimpii Elbląg. Od niedawna przebywał na emeryturze.

Wychował kilka pokoleń piłkarzy ręcznych, w 2002 roku uzyskując największy sukces w swojej trenerskiej karierze – złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jego podopieczni odnieśli wówczas piętnaście kolejnych zwycięstw, z tego pięć w bezpośredniej walce o główne trofeum sezonu, stając się rewelacją rozgrywek.

Andrzej Rusznicki był też wieloletnim działaczem Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej, zasiadał w jego zarządzie, pełnił też rolę prezesa. W latach 2000-2008 był członkiem Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego, a w latach 2008-2020 - wiceprzewodniczącym ds. sportu kwalifikowanego ESZS. 

Jego pasją było także wędkarstwo, przez wiele lat kierował kołem nr 21 Polskiego Związku Wędkarskiego działającym przy Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 10 grudnia, w kaplicy na cmentarzu Agrykola. Początek uroczystości o godz. 14.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama