UWAGA!

Zmarł Andrzej Rusznicki

 Elbląg, Zmarł Andrzej Rusznicki
(fot. MOS Elbląg, pixabay.com)

W wieku 65 lat zmarł Andrzej Rusznicki, wychowawca i trener kilku pokoleń piłkarzy ręcznych w Elblągu. Jego podopieczni w 2002 roku pod szyldem MKS Truso Elbląg wywalczyli złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Andrzej Rusznicki urodził się 29 kwietnia 1955 roku. Był absolwentem Technikum Mechanicznego, które było kuźnią szczypiorniaka w Elblągu. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, uzyskując dyplom trenera i nauczyciela wychowania fizycznego.

Od 1979 roku pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 14, był też nauczycielem w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Elblągu oraz wieloletnim trenerem piłki ręcznej w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Truso Elbląg, a także Olimpii Elbląg. Od niedawna przebywał na emeryturze.

Wychował kilka pokoleń piłkarzy ręcznych, w 2002 roku uzyskując największy sukces w swojej trenerskiej karierze – złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jego podopieczni odnieśli wówczas piętnaście kolejnych zwycięstw, z tego pięć w bezpośredniej walce o główne trofeum sezonu, stając się rewelacją rozgrywek.

Andrzej Rusznicki był też wieloletnim działaczem Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej, zasiadał w jego zarządzie, pełnił też rolę prezesa. W latach 2000-2008 był członkiem Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego, a w latach 2008-2020 - wiceprzewodniczącym ds. sportu kwalifikowanego ESZS. 

Jego pasją było także wędkarstwo, przez wiele lat kierował kołem nr 21 Polskiego Związku Wędkarskiego działającym przy Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 10 grudnia, w kaplicy na cmentarzu Agrykola. Początek uroczystości o godz. 14.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama