UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarł radny Zdzisław Olszewski

 
Elbląg, Zmarł radny Zdzisław Olszewski
(fot. archiwum portEl.pl)

Nie żyje Zdzisław Olszewski, zasłużony elbląski radny, były wojewoda elbląski, znany polityk. - Był bardzo oddany miastu. Elbląg stracił wielkiego człowieka – mówi Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. Zdzisław Olszewski w styczniu skończył 82 lata.

Zdzisław Olszewski urodził się w Starogardzie Gdańskim. Z wykształcenia był inżynierem, przez wiele lat pełnił ważne stanowiska państwowe i samorządowe. W 1981 roku i w latach 1989-1996 był wojewodą elbląskim, w 1996 roku przez kilka miesięcy podsekretarzem stanu w Urzędzie Rady Ministrów. Od 1998 roku nieprzerwanie zasiadał w elbląskiej Radzie Miejskiej, był członkiem klubu radnych PiS.
       Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora sekretariatu Stowarzyszenia Gmin Rzeczpospolitej Polskiej Euroregionu Bałtyk z siedzibą w Elblągu. Był odznaczony Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 30-lecia Polski Ludowej. Od 1969 roku należał do PZPR, gdy powstała Solidarność, został jej członkiem. - Był bardzo oddany sprawom miasta, również Starego Miasta. Znałem go od czasów, gdy został wojewodą elbląskim. To wielka strata dla naszego miasta – powiedział Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. - Z pewnością elbląski samorząd włączy się w organizację uroczystości pogrzebowych, by odpowiednio pożegnać tak zasłużoną dla miasta i kraju postać.
       Jeszcze w czwartek Zdzisław Olszewski uczestniczył w obradach Rady Miejskiej, choć jak przyznał, miał problemy ze zdrowiem. Wygłosił oświadczenie, chwaląc organizację tegorocznych obchodów Opłatka Pojednania, spotkania środowisk kombatanckich, kresowiaków.
       - Byłem pełen obaw, jak wyjdzie ten „opłatek” już po śmierci Juliana Szewczyńskiego (szefa elbląskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej  – red.), to on organizował zawsze tę uroczystość  – mówił Zdzisław Olszewski. – Wyszło jednak wspaniale, za co dziękuję panu generałowi Sorokoszowi, pełnomocnikowi prezydenta ds. kombatantów, panu prezydentowi i osobom odpowiedzialnym za organizację. Opłatek promuje właśnie tak piękną inicjatywę jak pojednanie różnych środowisk. Takiego pojednania bardzo potrzeba nam dziś w kraju, wybaczenia i pojednania...
       Zdzisław Olszewski zmarł w sobotę rano...
       Nie jest jeszcze znany termin uroczystości pogrzebowych. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama