UWAGA!

Zmarła Krystyna Fac

 Elbląg, (arch. szkoły)
(arch. szkoły)

Z głębokim żalem dyrekcja, nauczyciele, absolwenci i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i Gimnazjum nr 8 w Elblągu przyjęli wiadomość o śmierci mgr Krystyny Fac, nauczycielki w tym Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 1992-2012, wcześniej w Liceum Medycznym w Elblągu, odznaczonej w czasie obchodów Dnia Edukacji Narodowej w 2012 r. Złotym Medalem za długoletnią pracę.

Pani Profesor Krystyna Fac zmarła nagle w wieku 68 lat, w dniu 8 lipca 2017 r. Mimo odejścia na emeryturę pozostała czynnym egzaminatorem maturalnym, uczestnikiem uroczystości jubileuszowych i innych wydarzeń świątecznych.
       W osobie zmarłej koleżanki, przyjaciółki, wychowawczyni rzeszy naszych absolwentów, Nauczycielki języka polskiego i wiedzy o kulturze, Pedagoga, wieloletniego pracownika ZSO żegnamy wspaniałego, wrażliwego człowieka, który poświęcił swoje zawodowe życie pracy z młodzieżą. Pani Krystyna pozostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa, serdeczna, wspaniałomyślna, która z pasją dzieliła się swoją wiedzą, przekonując młodych ludzi, że warto się uczyć, poszerzać swoje horyzonty. Była wyjątkowo lubiana przez uczniów, którzy cenili Jej ciekawe lekcje, inspiracje do nauki, zachętę do udziału w konkursach, a przede wszystkim za tolerancję i zrozumienie ich słabości i błędów.
       Wielu Jej podopiecznych podejmowało studia humanistyczne, odbywało u Niej praktyki pedagogiczne, kontynuowało naukę w różnych dziedzinach. Jako wychowawca doceniała swoich uczniów, co skutkowało licznymi spotkaniami z absolwentami uczniów.
      
       W zmarłej straciliśmy przyjaciela naszej placówki.
       Cała społeczność szkolna łączy się w głębokim smutku z Rodziną i Najbliższymi Pani Krystyny Fac.
       Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 12 lipca o godz. 15 w Wałdowie.
       Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
       Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niech spoczywa w pokoju [']
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  0
  absolwentt(2017-07-12)
 • Wspaniała nauczycielka, jedna z lepszych, jakie mnie w życiu uczyły. Dzięki jej lekcjom i zajęciom przygotowującym do matury, udało mi się j. polski zdać w satysfakcjonującym stopniu. Pamiętam, gdy pewnego dnia przyszedłem na te dodatkowe zajęcia na wczesną godzinę i nie było na nich nikogo innego, i Pani Fac omawiała tylko ze mną Sklepy Cynamonowe. Od tamtej lekcji stała się ta książka jedną z moich ulubionych.
 • Bardzo dobry nauczyciel, człowiek. Dużo osób z pod jej skrzydeł wyszło na dobrych i prawych ludzi. Cześc jej pamięci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  byłyuczeń(2017-07-12)
 • Miałem przyjemność pracować z Panią Fac przez kilka lat w I LO i do tej pory nie spotkałem nikogo, kto mówiłby o swoich uczniach z tak wielką troską, empatią i miłościa. Zawsze motywowała ich pozytywnie - dzięki tym zaletom i metodo, Pani Fac i jej uczniowie osiągali sukcesy. Jest to wzór nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  0
  Kolegazpracy(2017-07-12)
 • Moja najlepsza nauczycielka polskiego. Liczyła się dyskusja i swoje zdanie. Nie skupiała się na szablonach. Świetny człowiek i pedagog. Cześć Jej pamięci. Sit transit gloria mundi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  szimurina(2017-07-12)
 • OGROMNA STRATA!Pracowalysmy w Medyku:-)Wspaniala nauczycielka i wartosciowy czlowiek.Za szybko odeszla,smutna ta wiadomosc!L
 • Krysiu, spoczywaj w pokoju. Kondolencje dla córki Beaty. Koleżanka z pracy.
 • Pani Fac uczyla mnie dawno dawno temu w szkole podstawowej nr 20 do dzisiaj ja pamietam jako wzor nauczyciela czesc jej pamieci
 • Nie wiem co napisac... nie znalem nikogo innego, kto z taka lekkoscia laczyl bycie nauczycielem z misja pedagoga czlowieka. Mozna spokojnie nagrac film o zyciu i pracy zawodowej Pani Profesor, jak to sie mawialo w LO. Wszyscy beda plakac ze wzruszenia. Zarazala jezykiem polskim nawet najbardziej opornych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  1998-2004(2017-07-12)
 • NIECH SPOCZYWA W POKOJU. A kto pamieta P. Krysie z harcerstwa ze Szkoly Podst. Nr20 Wspanialy czlowiek. Czesc jej pamieci.
 • Pani Krysia to dobra, ciepła i skromna osoba, a przy tym wspaniały pedagog. Szkoda, że już jej nie ma wśród nas. Wyrazy współczucia dla rodziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kropla(2017-07-13)
 • 68 lat. .. to jeszcze młody człowiek, zapewne choróbsko jakieś ją wykończyło.
Reklama