UWAGA!

Zmarła Krystyna Piotrowska

 Elbląg, Zmarła Krystyna Piotrowska
(fot. nadesłana)

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki Krystyny Piotrowskiej, wieloletniej nauczycielki matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym, Studium Nauczycielskim, IV Liceum Ogólnokształcącym a także nauczyciela akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.

Los przybywa niewzruszony

i nikt nie może przed nim uciec…..”

 

Krystyna Piotrowska pracę pedagogiczną rozpoczęła w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu w 1967 roku. W tym samym budynku przy ulicy Pocztowej 2, 17 lat wcześniej, bo w 1950 roku zaczynała naukę w klasie I Ogólnokształcącej Szkoły Stopnia Podstawowego i Licealnego pod patronatem TPD. Po studiach na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu powróciła do swojej macierzystej szkoły, ale już do I LO jako nauczycielka matematyki.

W 1984 r. podjęła pracę w ówczesnym Studium Nauczycielskim a następnie w IV Liceum Ogólnokształcącym, gdzie pracowała (na pełnym etacie) do 1997 roku, a po przejściu na emeryturę w niepełnym wymiarze godzin do 2002 roku.

Prof. Krystyna Piotrowska była wspaniałym człowiekiem, pedagogiem i wychowawcą. Zapisała się na zawsze w pamięci swoich uczniów, koleżanek i kolegów. Wspominamy Ją jako skromną, pogodną i ciepłą osobę, mającą dużo życzliwości dla każdego ucznia. Była człowiekiem wielkiego serca. Miała dar przekazywania wiedzy matematycznej w sposób jasny i zrozumiały, nawet dla humanistów, o czym świadczyły wyniki egzaminu maturalnego z matematyki.

Na zawsze zapamiętamy Jej pogodny uśmiech, sympatyczne rozmowy w czasie przerw w pokoju nauczycielskim i oczywiście wycieczki, które organizowała dla emerytowanych nauczycieli z Klubu „Retro” przy IV LO. Dzięki Niej zwiedziliśmy pół Europy i najciekawsze regiony naszego kraju.

Wspaniałe były te wrześniowe wyprawy turystyczne połączone ze zwiedzaniem zabytkowych obiektów, budowli, muzeów w różnych regionach Polski. A do tego jeszcze…… wieczory w teatrze, koncerty i inne atrakcje ! Jej ostatnia propozycja (z 2020 r.) dotyczyła rejonu południowej Polski…. już nie zostanie zrealizowana...

Odejście Osoby tak godnej szacunku, jaką była Krystyna Piotrowska, bardzo nas poruszyła. Nie znamy słów, aby wyrazić co czujemy... Pozostały nam tylko łzy. Będziemy Ją zawsze wspominać z wdzięcznością i szacunkiem.

W żalu łączymy się z Rodziną Zmarłej Koleżanki. Pamięć o Niej pozostanie w naszych sercach. Dziś wyrażamy wdzięczność, że mogliśmy razem pracować, podróżować, smucić się, radować…. Rodzinie i Bliskim wyrażamy szczere wyrazy współczucia.

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 10 października br. o godz. 12.30 w Kościele pw. św. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu. Nabożeństwo żałobne odbędzie się o godz. 13. Pożegnanie śp. Krystyny Piotrowskiej odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym Dębica w Elblągu przy Starym Domu Pogrzebowym ok. godz. 14

Bożena Kamińska

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niech odpoczywa w spokoju! Najwazniejsze to pozostawić po sobie szacunek i dobro!
 • Tak smutno
 • Wiele lat minęło, ale zawsze będę pamiętał motto Pani Profesor - "Człowiek inteligentny może czegoś nie wiedzieć, ale musi wiedzieć, gdzie tego szukać". Uśmiechnięta, życzliwa, otwarta na świat - wyjątkowa osoba, świetny nauczyciel. Spoczywaj w pokoju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  0
  absolwent I LO(2022-10-07)
 • Pani Krysiu, była Pani bardzo mądrą, wrażliwą kobietą o wielkim sercu. Jestem zaszczycony, że mogłem się przy Pani uczyć. Pamiętam też nasze spotkania z kulturą, w kinach, muzeach, koncertach i spektaklach, w których zawsze pani uczestniczyła. Oby więcej było takich ludzi jak Pani. Do zobaczenia gdzieś tam...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  1
  2+2=4(2022-10-07)
 • Niech spoczywa w spokoju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  absolwentka IV LO(2022-10-07)
 • Dobrze wspominam, szacunek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  katon(2022-10-07)
 • Ogromne wyrazy współczucia dla bliskich Pani Profesor. Dla mnie pozostanie w pamięci jako osoba niezwykle ciepła, a jej motto często powtarzam moim dzieciom "Jeszcze nikt niczego nie nauczył się przez patrzenie - zapraszam do tablicy" Hashtagi: #IwoKlu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  IK1978(2022-10-07)
 • Pamiętam Panią Profesor i wspominam jako cudownego nauczyciela. Wielki żal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  absolwentka SN w Elblągu(2022-10-07)
 • Niech Pani spoczywa w spokoju Pani Profesor, a dla rodziny wyrazy współczucia. Była jej uczennica
 • Pani Profesor była moją wychowawczynią w I LO, zawsze wyrozumiała, życzliwa, ceniła prawdę.... kilka razy usprawiedliwiła moje ucieczki z ostatnich lekcji gdy dowiedziała się, ze w czasie wagarów z inną klasową koleżanką, siedziałam w parku i słuchałam wierszy napisanych przez przyszłą studentkę polonistyki :) Kilka lat temu spotkałyśmy się w rocznicę okrągłą matury.. Dzielnie towarzyszyła swoim dawnym uczniom, rozmowy i wspomnienia do późnych godzin nocnych. Pani Profesor.... dziękuję za wszystko !
 • spoczywa a nie odpoczywa
 • Pamiętam słynne memento Pani Profesor... "Kochani, przy ścieraniu tablicy też trzeba myśleć "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Gosia IV LO(2022-10-07)
Reklama